Leden 2011

Zavržený - Becca Fitzpatrick

22. ledna 2011 v 21:30 | zui* |  Knihy ke stažení
zavzenyStahuj: ZDE

Typ souboru: .doc

Jazyk: Čeština

Velikost souboru: 

Recenze: ZDE


BECCA FITZPATRICK - Zavržený

22. ledna 2011 v 20:18 | zui* |  Recenze knih

zavzeny

ZAVRŽENÝ (první kniha série Hush, Hush)
Autor: Becca Fitzpatrick
Originální název: Hush, Hush
Datum vydání: 2010
Anotace:
Posvátná přísaha, zavržený anděl a zakázaná láska. Nora Greyová je svědomitá, chytrá a rozhodně nemá ráda riziko. Jenže se zamiluje do Patche a to je její první chyba. Patchova minulost je totiž všechno, jen ne nevinná. A nejlepší, co kdy udělal, bylo, že se zamiloval do Nory. * Seznámili se na hodině biologie a Nora chce jediné - držet se od něj co nejdál. Jenže jak se zdá, Patch je vždy o dva kroky napřed. Dívka na sobě cítí jeho pohled, i když Patch není nablízku. Cítí jeho přítomnost, i když je v pokoji sama. A když své okouzlení nedokáže déle tajit, vyjde najevo, kdo Patch ve skutečnosti je a proč ji vyhledal. A za všemi otázkami, které se dotýkají jeho minulosti, si Nora a Patch mohou navzájem položit jen jedinou: "Jak hluboko dokážeš padnout?"Padlý anděl? Už jenom tohle ve mě vyvolává velký zájem, protože na knihy s tímto tématem jsem moc nenarazila :) ... a navic, kdo by odolal ( ehm, která holka by odolala :D) knížce s hlavním hrdinou jako je on... Nebezpečný? Sexy? Uhmm... co dodat... prostě mě ta knížka dostala :). Už se těším na druhý díl, i když je zatím jen v angličtině, ale nějak to snad přelouskám :)

Vampýrská Akademie - Poslední oběť

22. ledna 2011 v 15:00 | zui* |  Knihy ke stažení
va 6
Stahuj: ZDE

Typ souboru: .pdf

Jazyk: Angličtina

Velikost souboru:  1.09 Mb

Recenze: ZDE


RICHELLE MEAD - Vampýrská Akademie - Poslední oběť

22. ledna 2011 v 13:00 | zui* |  Recenze knih
va 6

POSLEDNÍ OBĚŤ (šestá kniha ze série Vampýrská akademie)
Autor: Mead Richelle
Originální název: Last sacrifise
Datum vydání: 2011
Anotace:
Vražda. Láska. Zrada.
A také poslední oběť, kterou je třeba přinést. Rose čelí obvinění z vraždy.
Lissa chce uplatnit svůj nárok na královský trůn. Ne, teď už mezi nimi nebude nic takové jako dřív…

Vampýrská Akademie - Spoutáni magií

22. ledna 2011 v 11:41 | zui* |  Knihy ke stažení
va 5Stahuj: ZDE

Typ souboru: .pdf

Jazyk: Angličtina

Velikost souboru: 898 Mb

Recenze: ZDE


RICHELLE MEAD - Vampýrská Akademie - Spoutáni magií

19. ledna 2011 v 21:00 | zui* |  Recenze knih
va 5

SPOUTÁNI MAGIÍ (pátá kniha ze série Vampýrská akademie)
Autor: Mead Richelle
Originální název: Spirit Bound
Datum vydání: 2010
Anotace:
Dimitrij dal Rose poslední šanci, aby se rozhodla. Její volba však byla špatná… * Po dlouhé a strastiplné cestě na Sibiř, kam se vydala hledat milovaného Dimitrije, se Rose vrací na Akademii svatého Vladimíra, ke své nejlepší kamarádce Lisse a ostatním. Maturita se rychle blíží a dívky se už nemohou dočkat opravdového života za železnou branou Akademie. Avšak Rose stále s bolestí v srdci vzpomíná na Dimitrije, kterého přes všechno zlé nedokáže přestat milovat. * Nedokázala ho zabít, když dostala šanci. A v blízké budoucnosti se možná začnou naplňovat její nejhorší sny: Dimitrij ochutnal její krev a Rose v hloubi duše ví, že ji pronásleduje. Přesto se stále nevzdává naděje na Dimitrijovu záchranu - otázkou ovšem zůstává, jestli se jí ho podaří zachránit dřív, než ji Dimitrij zabije a promění ve Strigojku. Bude jejich láska opravdu věčná?

Vampýrská Akademie - Krvavý Slib

19. ledna 2011 v 19:00 | zui* |  Knihy ke stažení
va 4


Stahuj: ZDE

Typ souboru: .pdf

Jazyk: Angličtina

Velikost souboru:  870 kb

Recenze: ZDE


RICHELLE MEAD - Vampýrská Akademie - Krvavý Slib

19. ledna 2011 v 18:00 | zui* |  Recenze knih
va 4

KRVAVÝ SLIB (čtvrtá kniha ze série Vampýrská akademie)
Autor: Mead Richelle
Originální název: Blood promise
Datum vydání: 2010
Anotace:
Život Rose Hathawayové nebude už nikdy stejný. Po nelítostném útoku na Akademii zemřelo hodně Morojů i dhampýrů. Ti, kteří přežili, jsou na tom ještě hůř: musejí se vyrovnat se smrtí kamarádů. A Rosin krk nyní zdobí tetování, které všem zvěstuje, že zabila bezpočet Strigojů. * Jen jedna oběť je však důležitá… Dimitrij Belikov. Rose podstoupila bolestnou volbu, opustila Akademii i svou nejlepší kamarádku Lissu, poslední žijící dragomirskou princeznu, a vydala se pronásledovat muže, kterého miluje. Musela dojít až na kraj světa, aby Dimitrije našla a mohla tak splnit krvavý slib, který mu dala. Až ale nastane okamžik rozhodnutí, bude Dimitrij stále chtít, aby ho raději zabila, než aby žil jako stvůra? V sázce je teď úplně všechno. Zranitelná a osamocená Rose se ocitá ve světě, který je pro ni stejně neznámý jako nebezpečný. Najde v sobě dost sil, aby Dimitrije zničila? Anebo se obětuje ve jménu nesmrtelné lásky?

Vampýrská Akademie - Stínem Políbená

19. ledna 2011 v 17:43 | zui* |  Knihy ke stažení
va3Stahuj: ZDE

Typ souboru: .doc

Jazyk: Čeština

Velikost souboru:  1.8 Mb

Recenze: ZDE


RICHELLE MEAD - Vampýrská Akademie - Stínem Políbená

17. ledna 2011 v 17:35 | zui* |  Recenze knih

va3

STÍNEM POLÍBENÁ (třetí kniha ze série Vampýrská akademie)
Autor: Mead Richelle
Originální název: Shadow kiss
Datum vydání: 2010
Anotace:

Vlády se ujímá jaro a studentka Vampýrské akademie Rose Hathawayová by se měla připravovat na maturitní zkoušku. Jenže od nedávného smrtícího souboje s nebezpečnými Strigoji se necítí zrovna nejlépe. Trpí nočními můrami, duši jí zaplavuje temný smutek a předznamenává cosi zlověstného. Rose dobře ví, že jí není dovoleno milovat jiného strážce. Že musí především chránit Lissu, poslední princeznu z rodu Dragomirů. Jenže když přijde na krásného Dimitrije Belikova, některá pravidla se prostě musí porušit! Rose své nejlepší kamarádce Lisse lže o svém vztahu k Dimitrijovi, ale jejich přátelství se nyní ocitá v ještě větším ohrožení než kdy předtím. Nesmrtelní vampýři se chtějí pomstít za to, co jim Rose nedávno provedla. Ve strašlivé bitvě, která předčí i nejhorší noční můru, se Rose bude muset rozhodnout mezi dvěma lidmi, na nichž jí záleží nejvíc. Bude ale její volba znamenat, že přežije jen jeden z nich? A pokud ano, bude to Lissa, nebo milovaný Dimitrij? * Prvních 10 knih má vytištěn ve hřbetu mylně název druhého dílu namísto třetího. Toto nebude při objednávce bráno jako důvod k reklamaci, spíše to berte jako sběratelskou záležitost, protože následující dodávka knih již bude po opravě.

Vampýrská Akademie - Mrazivý polibek

17. ledna 2011 v 16:26 | zui* |  Knihy ke stažení
VA 2


Stahuj: ZDE

Typ souboru: .doc

Jazyk: Čeština

Velikost souboru:  1.4 Mb

Recenze:  ZDERICHELLE MEAD - Vampýrská Akademie - Mrazivý polibek

16. ledna 2011 v 19:14 | zui* |  Recenze knih
VA 2

MRAZIVÝ POLIBEK (druhá kniha ze série Vampýrská akademie)
Žánr: fantasy/horor
Autor: Mead Richelle
Originální název: Frostbite
Datum vydání: 2010
Anotace:
Rose Hathawayová se topí v problémech. Její úžasný učitel Dimitrij jako by ji přehlížel, Mason ji naopak zavaluje milostnými návrhy, které ona nechce přijmout, a navíc na akademii zaútočili smrtonosní Strigojové! Škola je plná strážců, přijíždí dokonce i Rosina matka Janine. Nic z toho však nestačí, a tak se studenti i profesoři vydávají na vánoční prázdniny do Idaha, kde snad budou v bezpečí. V luxusním horském středisku mají všechno, na co si vzpomenou. Chybí jen to nejdůležitější - jistota, že je Strigojové nenajdou a nezničí. Tři studenti se proto vydávají zpět do akademie, aby se Strigoji svedli konečný a vítězný souboj. Když se to dozví Rose, vyrazí za nimi, aby jim pomohla. Nemá ale nejmenší tušení, že se ocitla v takovém nebezpečí, jaké si do té doby ani neuměla představit. A jediným jejím ochráncem je Christian...

RICHELLE MEAD - Vampýrská Akademie

16. ledna 2011 v 18:51 | zui* |  Knihy ke stažení
VA 1


Stahuj:  ZDE

Typ souboru: .doc

Jazyk: Čeština

Velikost souboru: 1.33 Mb

Recenze:  ZDE.

RICHELLE MEAD - Vampýrská Akademie

16. ledna 2011 v 15:28 | zui* |  Recenze knih

VA 1


VAMPÝRSKÁ AKADEMIE (první kniha ze série Vampýrská akademie)
Žánr: fantasy/horor
Autor: Mead Richelle
Originální název: The Vampire Academy
Anotace:
Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové.Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů. Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství…Podle mě je to dokonalý začátek dokonalé série. Když jsem o této knize slyšela poprvé v době "Twilight mánie" myslela jsem, že VA bude jenom hloupá napodobenina. Ale poté co jsem si ji přečetla jsem zjistila, že jsem se strašně zmýlila.
No kdo tuhle knížku ještě nečetl, tak je nejvyšší čas to napravit :D

Něco na úvod ...

16. ledna 2011 v 15:05 | zui* |  Moje ...
Ahoj :),

jop je to tak ... po pár letech jsem se zase rozhodla udělat si blog :D. A těma pár rokama myslím asi tak 3 nebo 4, prostě už je to nějaká doba no...
Tehdy jsem měla blogy o herečkách, zpěvačkách a takových těch dalších kecách, které mě už teď fakt neberou :D ...

No tenhle blog bude o něčem úplně jiném

KNIHY

jop, knížky jsou něčím, co mě baví už strašně moc let a bez nich bych si můj život nedovedla představit. Je to naprosto dokonalý útěk od života, do něčeho co sice v reálném světě existovat nemůže, ale v naší fantasii je pro to místa dost :).

Nejvíceš mě baví fantasy knížky (od toho taky název blogu :D), takže se budu zaměřovat hlavně na ně.

A co tu vlastně můžete čekat?
- Tak hlavně to budou rezence knížek, které jsem četla.
- Odkazy na místa, kde si ty knížky můžete stáhnout nebo přečíst.
- Nějaké novinky o mých oblíbených knihách nebo sériích.
- A ostatní se uvidí časem :D

No doufám, že se sem alespoň pár lidí koukne :) a k něčemu tohle všechno bude...

A důvod proč jsem si založila blog zaměřující se na tohle?
Hlavně kvůli vám lidi :) někteří si knížky půjčujete v knihovně, někteří si je kupujete a někteří (jako já, si je hlavně stahujete :D). Co taky dělat jiného, když v knihovně jsou ty knížky věčně půjčené, takže bych se jich dočkala asi tak za rok, jestli vůbec a na věčné nakupování zase nejsou peníze. No v tomhle připadě je stahování naprosto ideálním řešením :) ... a myslím, že spousta lidí je na tom stejně jako já ... Jenže problém číslo 2: kde pořád hledat nové knížky a kde si je stáhnout? No a já už mám docela dost knížek stáhnutých a tak jsem si řekla proč ne :D. Skusím to, třeba se to tady rozjede :)

Oks, to je vše co jsem chtěla asik říci :D ...

Tak doufám, že se vám tady bude líbit a mějte se krásně :)

zui*