Duben 2011

Alyson Noël - Evermore

28. dubna 2011 v 13:38 | zui* |  Recenze knih

NAPOŘÁD (první kniha série Nesmrtelní)
Autor: Alyson Noël
Originální název: Evermore
Datum vydání: 2010
Anotace:
Šestnáctiletá Ever přišla při automobilové nehodě o celou rodinu a sama se dlouho pohybovala na prahu mezi životem a smrtí. Když procitla z kómatu, zjistila, že slyší myšlenky ostatních lidí a vidí jejich auru. Jenže Ever ze svého nově nabytého daru radost nemá. Cizí myšlenky na ni dotírají na každém kroku a ona se stále víc uzavírá před světem. Okolní hlasy se snaží přehlušit muzikou burácející ze sluchátek, která skoro nesundává z uší.
Všechno se však změní, když potká Damena. Okouzlující, pozorný a něžný kluk ji neobyčejně přitahuje, zároveň v ní ale vyvolává spoustu znepokojivých otázek. Její nadpřirozené schopnosti u něj totiž selhávají, nevidí jeho auru, jeho myšlenky a život zůstávají zahaleny tajemstvím. A navíc - kdykoli se jí Damen dotkne, její mysl se jakoby zázrakem zklidní, hluk v hlavě utichne. Čím víc se spolu sbližují, tím je Ever nejistější a zmatenější. Trápí ji stále neodbytnější otázka, kdo vlastně Damen doopravdy je a proč se zajímá zrovna o ni...

zdroj: daemon.cz

Další z řady naproso krásných knížek, které jsem přečetla jedním dechem.
I když je velmi podobná se spoustou dalších knížek (nejvíce mi připomínala Fallen, ale Fallen je proti Evermore docela nuda), ve kterých se opakuje nekonečná láska, krásný kluk, hlavní hrdinka chudinka, nějaká ta zápletka a pak žili šťastně až do smrti, přece jenom několik prvenství u mě má.
No řekněte ve které knížce hlavní hrdinka podlehla "alkoholismu" (i když na krátko, ale přece jenom byla několik týdnů v kuse na mol), kamarády měla šílenou gotičku a gaye, který dostal hlavní holčíčí roli ve školním divadle?? :D
A také jenom obyčejní nesmrtelní se jen tak nevidí. Obvykle jsou nesmrtelní díky tomu, že jsou upíři, andělé, démoni, a kdo ví co ještě, tady ne. Damen je prostě obyčejný nesmrtelný, sice s obrovskou silou, schopností vykouzlit jen tak z fleku spousty rudých tulipánů nebo poupat bílých růži.
Pak ty kytky. Lidi, květomluva v knížce mě dokonale odzbrojila. Z červených tulipánů, které Ever neustále dostávala od Damena, jsem byla naměkko :D.
No, rozhodně si to přečtěte. Evermore je úžasná knížka :)

poem II.

26. dubna 2011 v 16:19 | zui*
Našla jsem nějakou asi trošku starší básničku, co jsem psala. No né, že by to byla básnička, spíš takový pokus vylít si myšlenky :D.

Myšlenky plynoucí, jak štístka po větru,
jak hvězdy po nebi,
jak paprsky na nebi.
Prvně volají, kříčí, dupou a zuří,
že je nikdo nevyslyší...
Poté už jen šeptem doufají,
o jejich naplnění tiše sní.
K nebi pokorně vzlížejí,
tiše umírající.
Hynoucí samotou a odloučením,
jak osamocený ostrov v širém moři,
bojící se o své přežití.
Kdo si na ně jednou vzpomene?
Až slunce zajde za mrak
a zem zalijí stíny.
Jednou snad nastane moment zlomu,
až osamocený paprsek protne tmu.
Navracející naději tomu,
v co se doufat nedalo.
Navracející váhu tomu,
co bylo dávno zapomenuto.
Jediná myšlenka se probudí k životu,
oslavující krásu života.
A vše co temné se zdálo dřív,
v jasné a barevné dnes se přetváří.
Kdo ví, jestli to nebyl jen sen,
co mi po noční obloze uletěl....

Co si o tom myslíte?? :)

Alyson Noël - Napořád

25. dubna 2011 v 18:19 | zui* |  Knihy ke stažení
Stahuj: ZDE

Typ souboru: .doc

Jazyk: Čeština


Velikost souboru: 1.29MB


Cassandra Clare - Clockwork Angel

24. dubna 2011 v 16:16 | zui* |  Knihy ke stažení

Stahuj: ZDE

Typ souboru: .pdf

Jazyk: Angličtina

Velikost souboru: 1.03MB
Blah, Blah, Blah ...

24. dubna 2011 v 13:10 | zui* |  Moje ...
Krásné poledne :D,

vlastně ani nevím, co chci napsat, ale prostě jsem se rozhodla, že napíšu! Vidíte v tom nějaký smysl?? :D

No nic, když už teda píšu, tak napíšu, že i přeš předpověď počasí (kde mimochodem říkali, že ještě minimálně dneska bude svítit sluníčko) u nás nečekaně zase nesvítí! Tak dlouho jsme na něho čekali (nesnáším zimu) a ono zase zaleze za mraky ... A co je na tom nejhorší? Konečně jsem překecala maminu, ať mi koupí naprosto boží páskované botky na podpatku. A ono začne být hnusně. Vzhledem k tomu, že jsou otevřené, tak se jaksi dají nosit jenom, když je teplo...

Plácám kraviny :D ... A strašně mockrát jsem napsala různé verze slovesa psát, za to by mě asi češtinářka moc nepochválila :D (mimochodem je to ježibaba :D)

Raději končím, než těch pár z Vás, kteří to přečetli až sem úplně znechutím :D.

Mějte se krásně, skládejte básně :)

Patricia Briggs - Zkřížené hnáty

23. dubna 2011 v 19:09 | zui* |  Knihy ke stažení

Stahuj: ZDE

Typ souboru: .pdf

Jazyk: Čeština

Velikost souboru: 10.29MB
Dan Brown - Andělé a Démoni

22. dubna 2011 v 15:01 | zui* |  Recenze knih


Andělé a Démoni
Autor: Dan Brown
Originální název: Angels & Demons
Datum vydání: 2000
Anotace:
V knize Andělé a démoni americký spisovatel Dan Brown poprvé představil postavu hardvardského symbologa Roberta Langdona, který se pak znovu objevuje ve světovém bestselleru Da Vinciho kód. Langdon je při návštěvě Evropy povolán k případu rituální vraždy, k jejímuž objasnění může přispět díky své znalosti v oboru kódů a šifrování a dějin tajných společností. Ve špičkovém švýcarském výzkumném ústavu CERN je nalezen brutálně zavražděný vědec.


Napětí do poslední minuty, tajemství, prastaré spolky, náboženství i moderní věda. To vše najdeme v jedné knížce.
Anotece u této knížky mi připadá dost slabá a nesprávná, ale jinou jsme nikde nenašla..
Zjednodušeně jde o odvěký spor mezi vědou a náboženstvím. Do toho přimícháme jednoho "blázna", strašně chytrého profesora, který přežije snad všechno, nečekaně chytrou a pěknou vědkyni, nějakého toho vraha, oddané a na slovo poslouchající strážce a pár kardinálů. Kdo by čekal, že něco takového dá dohromady naprosto skvělou knížku.
Jediné co mi tam vadilo, byly neustálé návraty do minulosti, které v tom nejlepším Brown přerušil návratem do přítomnosti a na odhalení jsem si musela počkat. A to samé dělal, když se konečně začalo odhalovat nějaké z mnoha tajemství a nečekaně konec :D. Myslela jsem, že puknu nedočkavostí a zvědavostí.
Ale hlavně, doporučuju, abyste si na konec nechali dost času. V posledních 100 stránkách se od knihy prostě nehnete!!! Takové napětí, jsem ještě snad nezažila!
Vřele doporučuju!!!


Cassandra Clare - The Infernal Devices

17. dubna 2011 v 20:01 | zui* |  Recenze knih

THE INFERNAL DEVICES: CLOCKWORK ANGEL (první kniha série The Infernal Devices)
Autor: Cassandra Clare
Originální název: Clockwork Angel
Datum vydání: Ang -2010; Cz - ?
Anotace:
Když šestnáctiletá Tessa Gray přerokčí oceán kvůli nalezení jejího bratra, její cíl cesty je Anglie, za časů vlády královny Viktorie, a něco děsivého ji čeká v Londýnském Podsvětě (London´s Downworld), kde upíři, čarodějové a jiné nadpřirozené bytosti sledují ulice. Jen Lovci stínů, válečníci určení k zbavení světa démonů, udržují pořádek uprostřed chaosu.
Unesena tajemnými Temnými sestrami (Dark Sisters), členy tajné organizace nazývané Klub Pandemonium, Tesa brzy zjistí, že ona sama je Downwolder se vzácnou schopností: silou trasformovat se do jiné osoby. Co víc, Magistera (the Magister), temná postava, která řídí Klub, nic nezastaví v nárokování Tessiny moci pro sebe.
Bez přátel a lovená, Tessa příjme útočiště u Lovců stínů z Londýnského Institutu, kteří přísahají najít jejího bratra pokud použije svou moc a pomůže jim. Brzy se přistihne fascinovaná - a rozpolcená - mezi dvěma nejlepšími přáteli: Jamesem, jehož křehká krása skrývá smrtící tajemství, a modrookým Willem, jehož uštěpačný smysl pro humor a přelétavé nálady drží všechny v jeho životě na vzdálenost ruky... všechny, kromě Tessy. Jak je jejich pátrání přivádí hlouběji do srdce tajemného spiknutí, které hrozí zničení Lovců stínů, si Tessa uvědomí, že by se měla rozhodnout mezi zachránou jejího bratra nebo pomocí jejím novým přátelům zachránit svět... a, že láska může být tou nejnebezpečnější magií ze všech.

No tuhle knížku už mám staženou a chystám se do ní pustit, jen co dočtu Andělé a Démony od Dana Browna a The city of Fallen angles. Jsem si jistá, že bude skvělá, co taky jiného od Cassandry čekat :)...
zdroj: www.goodreads.com (Takže anotace je můj vlastní překlad, protože českou anotaci jsem nikde nemohla najít. Vlastně jsem nenašla vůbec nic ani o vydání v ČR.)

poem

15. dubna 2011 v 21:11 | zui* |  Moje ...
No dostala jsem psavou náladu, tak jsem prostě psala co mě napadlo a vzniklo z tohle....

Asi jde poznat, že nemám moc dobrou náladu...

Déšť padá z nebe,
čas splněných přání.
Ne ovšem pro mě,
mě jen srdce trápí.

Slza spadla do prachu,
koho to ale zajímá?
Zvuk se mění v ozvěnu,
jsem zde jen já sama.

Ponořená do světa iluzí,
kde dobro vždy vyhrává.
Je to jen další místo cizí,
kde se má hlava toulá.

Už nevěřím více,
je to jen horší a horší.
Nevěřím ve šťastné konce,
kdy to asi skončí...


Suzanne Collins - Vražedná pomsta

8. dubna 2011 v 20:29 | zui* |  Recenze knih

HLADOVÉ HRY: VRAŽEDNÁ POMSTA (druhá kniha série Hunger Games)
Autor: Suzzane Collins
Originální název: Catching Fire
Datum vydání: 2010
Anotace:
Jste hladoví po dalším strhujícím čtení? Napínavý příběh dobrodružství, útlaku a romantiky pokračuje!
Katniss dosáhla vítězství v Hladových hrách aktem vzdoru proti všemocnému Kapitolu a jeho krutým pravidlům. Katniss s Peetou očekávají pomstu mocných. Překvapivé výsledky zápasu v drsné reality show však povzbudily obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé?

"Pane Bože!" Taková byla moje první reakce po dočtení této knihy :). Bylo to prostě a jednoduše skvělé...

Akcí nabušená kniha, kdy jsem nikdy netušila co nového přijde, mě to nakonec hoooodně překvapilo.

Dozvídáme se o Třináctém kraji, více o vztahu s Hurikánem i Peetou (i když by si taky už konečně mohla ujasnit, koho chce :D),o prezidentu Snowovi (který je mimochodem pěkný ****** :)), co to jsou vůbec Čtvrtohry, o velmi rychle se blížícím povstání Krajů proti Panemu i o opravdovém významu Reprodrozda :).

Ale nebudu tady nic prozrazovat, to by pak pro Vás nebylo to správné překvapení :).

Kdo by si knížku chtěl přečíst online tak ji můžete opět najít tady: www.prekladyknih.blog.cz (naprosto skvělý blog, díky moc Marti, nevím co bych dělala, kdybys nedala Vražednou pomstu na blog :D).


Město z popela - ukázka z knihy

5. dubna 2011 v 19:00 | zui* |  Ostatní

"Ještě se zlobíš?"
Alek, který se opíral o stěnu výtahu, vrhl ve stísněném prostoru na Jace vzteklý pohled. "Já se nezlobím."
"Ale zlobíš." Jace vyčítavě mávl rukou směrem ke svému nevlastnímu bratrovi a pak vyjekl, protože mu paží projela ostrá bolest. Po tom, co se pod ním dnes odpoledne prolomila shnilá dřevěná podlaha a on spadl přes tři podlaží na hromadu starého železa, ho bolelo celé tělo. Měl pohmožděné dokonce i prsty. Alek, jenž teprve nedávno odložil berle, které mu pomáhaly v chůzi po boji s Abaddonem, nevypadal o mnoho lépe, než se Jace cítil. Měl zablácené šaty a kolem obličeje mu visely zplihlé prameny vlasů, slepené potem. Přes jednu tvář se mu táhl dlouhý šrám.
"Ale nezlobím," procedil Alek mezi zuby. "Jenom proto, žes tvr-dil, že dračí démoni už vyhynuli -"
"Říkal jsem, že skoro vyhynuli."
Alek na něj namířil prst. "Skoro," řekl a hlas se mu třásl hněvem,
"není ANI ZDALEKA DOSTATEČNÉ."
"Aha," opáčil Jace. "Asi budu muset požádat, ať kvůli Alekovi změní v učebnici démonologie údaj 'skoro vyhynuly' na 'zdaleka ne dostatečně vyhynulý'. Má totiž rád, když jsou příšery opravdu, ale opravdu pořádně vyhynulé. Budeš se pak cítit líp?"
"Ale no tak, kluci," vložila se do toho Isabela, která si do té doby prohlížela obličej ve výtahovém zrcadle. "Nehádejte se." Se zářivým úsměvem se obrátila k zrcadlu zády. "Bylo to sice trochu akčnější, než jsme čekali, ale zase to byla docela zábava, ne?"
Alek se na ni podíval a zavrtěl hlavou. "Jak to, že se nikdy nezašpiníš od bláta?"
Isabela přemýšlivě pokrčila rameny. "Mám čistou duši. Odpuzuje to špínu."
Jace si odfrkl tak hlasitě, že se k němu zamračeně otočila. Zatřepetal jí před obličejem zablácenými prsty s černými půlměsíci pod nehty. "Ty? Ty jsi skrz naskrz prohnilá."
Isabela se chystala odpovědět, ale výtah se právě za skřípění brzd zastavil. "Tuhle věc už by měl někdo opravit," řekla a trhnutím otevřela dveře. Jace za ní vyšel do vstupní haly a už se těšil, jak odloží zbroj a zbraně a dá si horkou sprchu. Přesvědčil své nevlastní sourozence, aby se s ním vydali na lov, i když ani jednomu z nich, se moc nelíbilo, že by měli lovit na vlastní pěst, když jim teď už neradil Hodge. Jace ale toužil po zapomnění, které mu přinese boj, po drsném rozptýlení při zabíjení a po zraněních, která ho přivedou na jiné myšlenky. A protože věděli, jak moc to chce, šli s ním a plížili se špinavými a opuštěnými podzemními tunely, dokud nenašli dračího démona a nezabili jej. Všichni tři pracovali v dokonalé shodě, jako obvykle. Jako jedna rodina.
Rozepnul si bundu a pověsil ji na věšák na zdi. Alek seděl vedle něj na nízké dřevěné lavičce a snažil se setřást z nohou zablácené boty. Tiše si broukal nějaký popěvek bez melodie, čímž dával Jaceovi najevo, že se přece jen tolik nezlobí. Isabela si vytahovala sponky z dlouhých černých vlasů, které jí postupně padaly na ramena. "Mám hlad," řekla. "Kdyby tady tak byla máma a něco nám uvařila."
"Ještě že tu není," poznamenal Jace, který si právě rozepínal pás se zbraněmi. "Šílela by kvůli těm kobercům."
"To máš tedy pravdu," promluvil čísi chladný hlas. Jace se rychle otočil, pořád ještě s pásem v rukou, a uviděl Marysu Lightwoodovou, která stála se založenýma rukama ve dveřích. Na sobě měla naškrobený černý cestovní kostým a její vlasy, stejně černé jako Isabeliny, byly staženy do tlustého ohonu, který jí sahal až do půli zad. Její ledově modré oči přejely přes všechny tři jako pátrací reflektor.
"Mami!" Isabela se vzpamatovala a běžela svoji matku obejmout. Alek vstal a připojil se k nim, i když se přitom pokoušel nedat najevo, že stále ještě trochu kulhá.
Jen Jace se nepohnul. V pohledu, kterým po něm Marysa přejela, bylo cosi, co ho zmrazilo namístě. Přece neřekl nic tak strašného, ne? Z její posedlosti starými koberci si dělali legraci pořád…


Suzanne Collins - The Hunger Games

3. dubna 2011 v 15:09 | zui* |  Recenze knih


HLADOVÉ HRY: ARÉNA SMRTI (první kniha série Hunger Games)
Autor: Suzzane Collins
Originální název: The Hunger Games
Datum vydání: 2010
Anotace:
Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hladové hry začínají...
Dokázali byste přežít v divočině, když se všichni snaží o to, abyste nespatřili další úsvit? V troskách země, kdysi známé jako Severní Amerika, se rozkládá Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou a udržuje si jejich poslušnost tím, že je nutí, aby každý rok vysílaly jednoho chlapce a jednu dívku ve věku mezi dvanácti a osmnácti lety jako účastníky Hladových her - boje na život a na smrt živě přenášeného televizí.
Šestnáctiletá Katniss Everdeenová, která bydlí sama se svou matkou a mladší sestrou, považuje účast ve hrách za rozsudek smrti, když se nabízí jako dobrovolnice, aby nahradila svou sestru, jejíž jméno bylo vylosováno pro letošní ročník. Katniss se ale už v minulosti ocitla na pokraji smrti - a je odbornicí na přežití. Aniž by chtěla, stává se soutěžící. Má-li však vyhrát, musí učinit řadu rozhodnutí, která staví přežití proti lidskosti a život proti lásce.
Uznávaná spisovatelka Suzanne Collinsová, autorka Underworld Chronicles z žebříčku bestsellerů New York Times, představuje napínavé i filozofické, dobrodružné i romantické dílo zasazené do budoucnosti se zneklidňujícími paralelami k naší současnosti.

Kniha se spoustou pro a jen málo proti. :)

Začnu tím, čeho je méňě a to jsou proti. Nejhorší na této knize byl ten přítomný čas! Ze začátku jsem myslela, že se přes to nepřenesu, ale nakonec mě ten příběh vtáhnul tak do děje, že jsem to přestala vnímat. A pak to jméno Peeta! :D Z toho mi taky naskakovala husí kůže, proč to nemohl být Peet nebo Petter? :D Peeta mi zní prostě pořád jako vyskloňované... A tím můj výčet veškerých záporů končí. Dále jsou jen samé klady.

Kdo by si pomyslel, že i v takovém prostředí jako jsou Hladové hry může být romantika? Mně to tedy dohromady rozhodně nešlo, ale Suzanne Collins to dokázala. Příběh plný nekončícího napětí, oddanosti rodině a nekonečných překvapení od Kapitolu. Člověk nikdy neví, čeho se zde může dočkat.

Prostě a jednoduše to byla perfektní knížka, která Vás vtáhne do děje, že ji nemůžete přestat číst.

Bohužel na tuto knihu nemám odkaz na stažení, protože mi ji poslala Marťa z tohoto úžasného blogu (kde navíc vkládá druhý díl Hunger games a druhý díl Fallen, takže se tam určitě mrkněte). Takže pokud byste ji chtěli, tak napište do komentářů a já Vám ji ráda pošlu. Snad ji to nebude vadit :)...

No title

2. dubna 2011 v 17:22 | zui* |  Moje ...


Tak jsem se k tomu konečně odhodlala :). To sluníčko mě tak nějak nakoplo udělat nějaký "letnější" design :)

Použila jsem k tomu obrázek z DeviantArtu naprosto krásné louky. K tomu moji nejoblíbenější scénu z The City of Glass :)... No docela se mi to líbí. Co na to říkáte vy?

Zbožňuju sluníčko a zbožňuju léto a jaro. Jak všechno rozkvétá a ... a já bych nejradši skládala básně, i když mi to vůůůbec nejde :D. Teď už k dokonalosti chybí jenom to moře a prázdniny, ale spokojila bych se i s krásně klidným víkendem na louce z toho nového designu :D.

se těším až se dostanu ke čtení Hunger games, Maximum Ride, Hraničářova učně, Tetovaného a dalších. :D Než bych tu vypsala všechny knížky, které se chystám číst, bylo by zítra :D.

Na závěr jeden krásný citát který jsem našla.

The best and most beautiful things in the world cannot be seen or even touched. They must be felt with the heart.

Mějte se krásně :)

City of Fallen Angels - ukázky z knihy (Cz)

1. dubna 2011 v 16:00 | zui* |  Ostatní

"Tohle je ze začátku knihy, Clary trénuje, aby z ní byl lovec stínů, a tak je v Institutu a Jace ji učí různé lovecké...taktiky... a ona už musí, domů, protože je pozdě."
Jace se podíval na Clary, začal si rozepínat svou výstroj, která se zapínala na zápěstích a na zádech a tvořila přes jeho oblečení ochrannou schránku. "Asi už musíš jít," řekl.
Clary neochotně přikývla. Přimět její matku, aby souhlasila s tím, že Clary bude pokračovat ve výcviku lovců, byla sama o sobě těžká hádka. Jocelyn byla zatvrzelá a byla proti tomu, říkala, že se celý život snažila, aby Clary byla od lovců stínů co nejdále. Ona sama o nich tvrdila, že jsou nebezpeční a krutí. Clary namítala, že se spousta věcí změnila, od té doby, co byla Jocelyn mladá a kromě toho, Clary přece potřebovala vědět, jak se bránit.
"Doufám, že to není kvůli Jaceovi," řekla Jocelyn. "Vím, jaké to je, když jsi do někoho zamilovaná, chceš být tam, kde jsou oni, chceš dělat to, co dělají oni. Ale Clary -"
"Já nejsem ty,!" Přerušila ji Clary a snažila se ovládnout svůj hněv. "A Jace není Valentine."
"Ale byl jím vychovaný," řekla Jocelyn.
"Jenže není vůbec jako on."
"Doufám, že ne," řekla Jocelyn tiše. "Kvůli nám všem."
Časem to vzdala, ale stanovila pravidla. Clary musela žít doma, ne v Institutu. Jocelyn dostávala každý týden zprávy od Marysy, aby se ujistila, že se Clary doopravdy učí, a jen tak celý den na Jace nekouká. A Clary nikdy nesměla v Institutu strávit noc, "Žádné přespávání u tvého přítele," řekla Jocelyn. "a je mi jedno kde to je, žádné."
"Jo, už musím domů," řekla Clary. "Máma by šílela, kdybych tady zůstala dýl než do deseti."
"Dobře." Jace shodil výstroj. "Vyprovodím tě.
Institut byl tichý, když jím procházeli. Nebyli tam na návštěvě zádní lovci stínů. Hodge i Max byli pryč navždy. A Alec byl na dovolené s Magnusem. Clary se zdálo, jako by zbývající Lightwoodovi byli mince, kutálející se v prázdné plechovce.
"Neozvali se ti poslední dobou Alec a Magnus?" zeptala se Clary. "Mají se dobře?"
"Vypadá to tak." Jace vyndal z kapsy svůj mobil a podal jí ho. "Alec mi pořád posílá otravné fotky, se spoustou zpráv jako ´Kéž bys tady byl, ale ne doslova´"
No, nemůžeš mu to mít za zlé, má to být jejich romantická dovolená." Procházela fotky v Jaceově telefonu a rozesmála se. Byli na nich Alec a Magnus, stáli před Eiffelovkou, Alec měl na sobě džíny a Magnus pruhovaný rybářský svetr, kožené kalhoty a baret. V zahradách v Benátkách měl na sobě Alec pořád džíny a Magnus měl na sobě obrovský benátský plášť a gondoliérský klobouk.
"Musím ti to vzít, než se dostaneš k Indii," řekl Jace a vzal si mobil zpátky. "Magnus tam na sobě má sárí. Na některé věci nejde zapomenout...
více v celém článku