Cassandra Clare - The Infernal Devices

17. dubna 2011 v 20:01 | zui* |  Recenze knih

THE INFERNAL DEVICES: CLOCKWORK ANGEL (první kniha série The Infernal Devices)
Autor: Cassandra Clare
Originální název: Clockwork Angel
Datum vydání: Ang -2010; Cz - ?
Anotace:
Když šestnáctiletá Tessa Gray přerokčí oceán kvůli nalezení jejího bratra, její cíl cesty je Anglie, za časů vlády královny Viktorie, a něco děsivého ji čeká v Londýnském Podsvětě (London´s Downworld), kde upíři, čarodějové a jiné nadpřirozené bytosti sledují ulice. Jen Lovci stínů, válečníci určení k zbavení světa démonů, udržují pořádek uprostřed chaosu.
Unesena tajemnými Temnými sestrami (Dark Sisters), členy tajné organizace nazývané Klub Pandemonium, Tesa brzy zjistí, že ona sama je Downwolder se vzácnou schopností: silou trasformovat se do jiné osoby. Co víc, Magistera (the Magister), temná postava, která řídí Klub, nic nezastaví v nárokování Tessiny moci pro sebe.
Bez přátel a lovená, Tessa příjme útočiště u Lovců stínů z Londýnského Institutu, kteří přísahají najít jejího bratra pokud použije svou moc a pomůže jim. Brzy se přistihne fascinovaná - a rozpolcená - mezi dvěma nejlepšími přáteli: Jamesem, jehož křehká krása skrývá smrtící tajemství, a modrookým Willem, jehož uštěpačný smysl pro humor a přelétavé nálady drží všechny v jeho životě na vzdálenost ruky... všechny, kromě Tessy. Jak je jejich pátrání přivádí hlouběji do srdce tajemného spiknutí, které hrozí zničení Lovců stínů, si Tessa uvědomí, že by se měla rozhodnout mezi zachránou jejího bratra nebo pomocí jejím novým přátelům zachránit svět... a, že láska může být tou nejnebezpečnější magií ze všech.

No tuhle knížku už mám staženou a chystám se do ní pustit, jen co dočtu Andělé a Démony od Dana Browna a The city of Fallen angles. Jsem si jistá, že bude skvělá, co taky jiného od Cassandry čekat :)...
zdroj: www.goodreads.com (Takže anotace je můj vlastní překlad, protože českou anotaci jsem nikde nemohla najít. Vlastně jsem nenašla vůbec nic ani o vydání v ČR.)
 


Komentáře

1 Amelia Amelia | Web | 22. dubna 2011 v 10:30 | Reagovat

Na tuhle knížku mám spadeno :) doufám, že si ji brzo přečtu :D:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama