City of Fallen Angels - ukázky z knihy (Cz)

1. dubna 2011 v 16:00 | zui* |  Ostatní

"Tohle je ze začátku knihy, Clary trénuje, aby z ní byl lovec stínů, a tak je v Institutu a Jace ji učí různé lovecké...taktiky... a ona už musí, domů, protože je pozdě."
Jace se podíval na Clary, začal si rozepínat svou výstroj, která se zapínala na zápěstích a na zádech a tvořila přes jeho oblečení ochrannou schránku. "Asi už musíš jít," řekl.
Clary neochotně přikývla. Přimět její matku, aby souhlasila s tím, že Clary bude pokračovat ve výcviku lovců, byla sama o sobě těžká hádka. Jocelyn byla zatvrzelá a byla proti tomu, říkala, že se celý život snažila, aby Clary byla od lovců stínů co nejdále. Ona sama o nich tvrdila, že jsou nebezpeční a krutí. Clary namítala, že se spousta věcí změnila, od té doby, co byla Jocelyn mladá a kromě toho, Clary přece potřebovala vědět, jak se bránit.
"Doufám, že to není kvůli Jaceovi," řekla Jocelyn. "Vím, jaké to je, když jsi do někoho zamilovaná, chceš být tam, kde jsou oni, chceš dělat to, co dělají oni. Ale Clary -"
"Já nejsem ty,!" Přerušila ji Clary a snažila se ovládnout svůj hněv. "A Jace není Valentine."
"Ale byl jím vychovaný," řekla Jocelyn.
"Jenže není vůbec jako on."
"Doufám, že ne," řekla Jocelyn tiše. "Kvůli nám všem."
Časem to vzdala, ale stanovila pravidla. Clary musela žít doma, ne v Institutu. Jocelyn dostávala každý týden zprávy od Marysy, aby se ujistila, že se Clary doopravdy učí, a jen tak celý den na Jace nekouká. A Clary nikdy nesměla v Institutu strávit noc, "Žádné přespávání u tvého přítele," řekla Jocelyn. "a je mi jedno kde to je, žádné."
"Jo, už musím domů," řekla Clary. "Máma by šílela, kdybych tady zůstala dýl než do deseti."
"Dobře." Jace shodil výstroj. "Vyprovodím tě.
Institut byl tichý, když jím procházeli. Nebyli tam na návštěvě zádní lovci stínů. Hodge i Max byli pryč navždy. A Alec byl na dovolené s Magnusem. Clary se zdálo, jako by zbývající Lightwoodovi byli mince, kutálející se v prázdné plechovce.
"Neozvali se ti poslední dobou Alec a Magnus?" zeptala se Clary. "Mají se dobře?"
"Vypadá to tak." Jace vyndal z kapsy svůj mobil a podal jí ho. "Alec mi pořád posílá otravné fotky, se spoustou zpráv jako ´Kéž bys tady byl, ale ne doslova´"
No, nemůžeš mu to mít za zlé, má to být jejich romantická dovolená." Procházela fotky v Jaceově telefonu a rozesmála se. Byli na nich Alec a Magnus, stáli před Eiffelovkou, Alec měl na sobě džíny a Magnus pruhovaný rybářský svetr, kožené kalhoty a baret. V zahradách v Benátkách měl na sobě Alec pořád džíny a Magnus měl na sobě obrovský benátský plášť a gondoliérský klobouk.
"Musím ti to vzít, než se dostaneš k Indii," řekl Jace a vzal si mobil zpátky. "Magnus tam na sobě má sárí. Na některé věci nejde zapomenout...
více v celém článku

__________

"Je ti zavázán," řekla Královna. "Ale miluje tě?" - (mluví ke Clary)
"Magnus měl na sobě obrovský benátský plášť a gondoliérský klobouk."
"Ach, proboha," řekla Clary. "Nic takového jako sexuální talisman pro upíry neexistuje."

__________

"O to tady nejde, Simone." Maia přistoupila blíž k Isabelle a společně čelily Simmonovi jako neochvějná hradba ženského hněvu.

__________

Magnus měl pořád hlavu v dlaních."Já prostě nechápu," řekl,"proč na minulosti tolik záleží."

__________

"Kolik dalších lidí?" Zeptal se Alec. "Zhruba."
Magnus zavrtěl hlavou. "To nespočítám a vůbec na tom nezáleží. Jediné na čem záleží je to, co teď cítím k tobě."
"Víc než dvě stě?" Magnus na sobě nedal nic znát. "Tři sta?"
"To je k neuvěření, že se bavíme zrovna o tomhle," řekl Magnus neadresně.
"Proč tak hodně?" Alecovy modré oči byly v šeru velmi jasné. Těžko se dalo popznat, jestli to bylo vztekem - nezněl naštvaně, jen opravdu rozčileně, ale Alec byl od přírody uzavřený a možná tohle bylo tak blízko, jak jen se ke vzteku mohl dostat. "Lidé tě rychle omrzí?"
"Já žiju věčně," řekl Magnus tiše. "To pro každého neplatí."

__________

"Ale já myslela, že jsi pořád zamilovaný do Clary," řekla Isabelle.

__________

"Něco jsi nám neřekla, Clarisso Morgenstern," řekl Mlčenlivý bratr. "Tajemství, které oba skrýváte."
Clary ztuhla. "Jak to myslíš?"
"Na tomhle chlapci je znamení smrti."
"Smrti?" řekl Jace. Hlas měl pod kontrolou, zněl ustaraně ane ne vylekaně. "Myslíš to tak, že umřu?"
"Máme na mysli to, že jsi *byl* mrtvý. A přesto jsi naživu. Rovonováha života a smrti je křehká, mladí Lovci.Vy jste ji narušili."

__________

Clary překvapením vyjekla, ale neprotestovala, dokonce ani když ji Jace zvedl a odnesl ji do postele.
Společně dopadli na postel, pomačkali při tom některé z dopisů a Jace samotnou krabici odstrčil stranou aby pro ně udělal místo. Srdce mu zevnitř bušilo do žeber. Takhle spolu ještě nikdy v posteli nebyli, ne úplně - byla tady sice ta jedna noc v jejím pokoji v Idrisu, ale to se stěží jeden druhého dotkli. Jocelyn si dávala pozor, aby ani jeden z nich netrávil noc doma u toho druhého. Na něm mu moc nezáleželo, domníval se Jace, a nijak zvlášť se jí nedivil. Pochyboval, že by měl rád sám sebe, kdyby byl na jejím místě.
"Miluju tě," zašeptala Clary. Sundala mu tričko a konečky prstů mapovala jizvy, které měl na zádech, a jizvu ve tvaru hvězdy na rameni, která byla identická s tou její, pozůstatek andělské krve kterou oba sdíleli. "Nikdy tě nechci ztratit."
Sklouzl rukou po její tváři ke krku, k zapínání její halenky.

__________

Jocelyniny zelené oči zněžněly. "Všimla jsem si, že tady není. Jen jsem nevěděla, jestli o tom budeš chtít mluvit." "Jenom se chci zeptat," pokračovala Clary zarputile, "myslíš že existuje něco, co by Jace mohl udělat, abys ho začala mít ráda?"
"Ano," řekla Jocelyn. "Mohl my tě udělat šťastnou." Jemně se dotkla Claryiny tváře a Clary zaťala ruku v pěst, až cítila jek se jí zvonek zarývá do kůže.
"On mě ale dělá šťastnou," řekla Clary. "Ale nemůže mít kontrolu nad celým světem, mami. Stávají se jiné věci -" tápala po slovech; jak by mohla vysvětlit, že to není Jace, kdo ji dělá nešťastnou, ale to co se mu děje, aniž by musela prozradit co to je?

__________

"Miluju tě víc, než bych nejspíš měl." (proneseno Jacem)

__________

"Neomlouvej se." V jeho hlase byl drsný podtón, který ji překvapil. "Jocelyn nechce, abys byla jako já. A já jí to nemůžu vyčítat."
"Jaci," řekla. Hořkost v jeho hlase ji udivila. "Jsi v pořádku?"
Namísto odpovědi ji políbil a přitáhl si ji blíž k sobě. Svým tělem ji přitlačil ke zdi; kovové zrcadlo ji chladilo do zad; jeho ruce jí vklouzly kolem pasu. Vždycky milovala, jak ji objímal. Opatrně, ale ne příliš jemně - nikdy ne tolik, aby se jí snad zdálo, že se ovládá víc než ona. Ani jeden z nich nedokázal ovládat to, co k tomu druhému cítí, a jí se to líbilo. Líbilo se jí, že mu srdce stejně jako jí bušilo jako zvon, nebo to, jak tiše vzdychal, když jeho polibky opětovala.

__________

"Camille," řekl Magnus. "Dlouho jsme se neviděli, že?"
Ona se usmála. Její kůže byla bledší než si ji pamatoval, pod jejím povrchem se začaly ukazovat tmavé pavoučkovité žíly. Její vlasy pořád měly barvu točeného stříbra a oči měla stále zelené, jako kočičí. Pořád byla nádherná. Když se na ni díval, byl zase v Londýně. Viděl světlo z plynových lamp a cítil kouř a koně, hlínu a kovem čpící mlhu a květiny v Kew Gardens. Viděl chlapce s černými vlasy a modrýma očima, jaké měl Alec, slyšel hrát housle - ten zvuk byl jako stříbřitá voda. Viděl dívku s dlouhými hnědými vlasy a vážnou tváří. Byl ve světě, kde se mu časem všechno vzdálilo, on byl jednou z mála zůstavších konstant.
A pak tam byla taky Camille.
"Chyběl jsi mi, Magnusi," řekla.

_________

"Ty si myslíš, že jsi upír," řekla Simonova matka ochromeně. "Myslíš si, že piješ krev."
"Ale já ji piju," řekl Simon. "Piju zvířecí krev."
"Ale ty jsi vegetarián." Zdálo se, že jeho matka má na krajíčku.
"Byl jsem. Teď už nejsem. Nemůžu být. Z krve žiju." Simonovi se stáhlo hrdlo. "Nikdy jsem nikomu neublížil. Nikdy jsem nepil něčí krev. Pořád jsem ten samý člověk. Pořád jsem to já."
Jeho matka jako by sváděla vnitřní boj, aby zůstala klidná. "Tví noví přátelé - to jsou taky upíři?"
Simon pomyslel na Isabelle, Maiu, Jace. Nemohl jí začít vysvětlovat taky Lovce stínů a vlkodlaky. To by bylo příliš. "Ne. Ale - vědí, že jím jsem."
"Oni - oni ti dali nějaké drogy? Přinutili tě, aby sis něco vzal? Něco, z čeho bys měl halucinace?"
"Ne, mami. Tohle je skutečné."
"To není skutečné," zašeptala. "Ty si jen myslíš, že je to skutečné. Ach bože, Simone. Mně je to tak líto. Měla jsem si toho všimnout. Seženu ti pomoc. Někoho najdeme. Nějakého doktora. Ať to stojí cokoli - "
"Já nemůžu jít k doktorovi."
"Ale ano, můžeš. Potřebuješ někam - asi někam do nemocnice -"
Natáhl k ní své zápěstí. "Zkus mi nahmatat puls," řekl.
Zmateně se na něj podívala. "Cože?"
"Můj puls," řekl. "Zkus to. Jestli se ti to podaří, tak dobrá. Půjdu s tebou do nemocnice. Jestli ne, musíš mi uvěřit."
Utřela si z očí slzy a pomalu se natáhla pro jeho zápěstí.

__________

"Já nevím, co chci." Alec, s hlavou skloněnou, si hrál se zapomenutou plastovou vidličkou. Ačkoli oči vzdorovitě upíral dolů, jejich světle modrá barva byla vidět i přes jeho pokleslá víčka, která byla bledá a hladká jako pergamen. Magnusovi lidi vždycky připadali hezčí než kterákoli jiná živá stvoření na zemi a často přemýšlel proč tomu tak bylo. K rozluštění už zbývá jen pár let, říkala Camille. Ale to smrtelnost z nich činila to, čím byli: plamen který plál o to více, protože blikal. Přemýšlel o tom, jestli Anděla někdy napadlo, že by své lidské služebníky Nephilim udělal nesmrtelnými. Ale ne, přes všechnu svou sílu umírali, tak jako všichni lidé, kteří umírali v bitvách věků.
"Zase máš ten výraz," řekl Alec nevrle a vzhlédl na něj přes své řasy. "Jako bys upíral pohled na něco, co já nevidím. Ty myslíš na Camille?"
"Vlastně ne," řekl Magnus. "Kolik z té konverzace, kterou jsem s ní vedl, jsi zaslechl?"
"Většinu." Alec vidličkou dloubl do ubrusu. "Poslouchal jsem za dveřmi. To stačilo."
"Myslím, že to vůbec nestačilo." Magnus se zadíval na tu vidličku a ta vypadla Alecovi z ruky a přes stůl doputovala k Magnusovi. Plácl po ní rukou a řekl: "Přestaň si hrát. Co z toho, co jsem řekl Camille, ti tolik vadí?"
Alec zvedl své modré oči. "Kdo je Will?"

__________

Jace vzal její ruku do své. "Řekni to znova."
"Nikdy tě neopustím," řekla Clary.
"Ať se stane cokoli? Ať já udělám cokoli?"
 


Komentáře

1 Angie Angie | E-mail | Web | 1. dubna 2011 v 23:58 | Reagovat

PANEBOŽE! Tohle mě tak navnadilo...asi umřu, ale myslim to vážně. Musim se dokopat k tomu překládání. Sakra. :-D

2 viki viki | 2. dubna 2011 v 1:37 | Reagovat

Moc se těším ! Doufám, že to někdo přeloží ! U nás to bude určitě až v roce 2012 ( vždycky jim to dlouho trvá )

3 Angie Angie | E-mail | Web | 2. dubna 2011 v 17:04 | Reagovat

[2]: Přesně. :X

4 Angie Angie | E-mail | Web | 2. dubna 2011 v 17:04 | Reagovat

Změna záhlaví? :-)

5 zui* zui* | 2. dubna 2011 v 17:24 | Reagovat

[4]: Změna celého designu :) Líbi? :D

[2]: Někdo to určitě bude překládat :) Tahle série má strašně moc fanoušků. A když ne, a budu mít čas, tak bych se do toho při nejhorším mohla vrhnout sama, ale nemyslím že by to dopadlo dobře :D

6 viki viki | 2. dubna 2011 v 20:50 | Reagovat

[5]:Budu ráda, když se do toho pustíš ale samozřejmě bude stačit odkaz kde si to přečtem !

7 viki viki | 2. dubna 2011 v 20:52 | Reagovat

Desing dobrý !!!

8 zui* zui* | 2. dubna 2011 v 21:07 | Reagovat

[6]:: tak kdo umí překládat, tak je jasné že si to přečte sám, ale některým angličtina nejde. A vzhledem že ta knížka ještě nevyšla ani v anličtině, tak v češtině bude za hodně dlouho :D
díky :)

9 Dream.less Dream.less | E-mail | Web | 10. dubna 2011 v 14:35 | Reagovat

Ačkoli si cením toho, že jsi mi opravila několik překlepů, celý tenhle článek jsou moje vlastní překlady z mých TMI stránek. http://mortalinstruments.wz.cz/s/cofapreklady.html A nepřeju si, aby byly kopírovány a vystavovány někde jinde a už vůbec ne bez uvedení zdroje - tomu se říká vykrádání. Budu předpokládat, že v tom nebyl zlý úmysl... a že zmíněné moje překlady odsud odstraníš. Díky za pochopení

10 Angie Angie | E-mail | Web | 13. dubna 2011 v 8:00 | Reagovat

[9]: Třeba si to přeložila sama. A v dnešní době text nijak pojistit nelze a nemáš důkaz o tom, že si to převzala. ;-)

11 zui* zui* | Web | 14. dubna 2011 v 18:03 | Reagovat

[9]: promin, ale už vážně nevím, kde na internetu jsem ty odkazy našla... ale nechci dělat nějaké problémy, takže tam klidně hodím tvoji stránku jako zdroj, když říkáš, že to jsou tvoje překlady. Pokud ti to stačí...  :)
nepřekládala jsem to sama, ale už je to déle co jsem to našla, až teď jsem to zveřejnila a vážně si to nepamatuju :)

12 zui* zui* | Web | 14. dubna 2011 v 18:04 | Reagovat

oprava: ... kde jsem ty úryvky našla ... :)

13 Dream.less Dream.less | E-mail | Web | 15. dubna 2011 v 22:19 | Reagovat

Anglie: Bez komentáře. Svoje překlady si poznám, když jsou slovo od slova. Mám je u sebe v novinkách s časovými razítky, s půltuctem komentářů od fanoušků. Doteď mě nenapadlo si je nějak "pojišťovat", protože základní slušností je se o převzetí něčího článku nejdřív dovolit a pak uvést zdroj.

Nerada dělám dusno, když na mě na začátku článku odkážeš jako na autora překladu, budu pro tentokrát spát klidně.

14 zui* zui* | Web | 16. dubna 2011 v 15:47 | Reagovat

no teď už snad budeš spát klidně :)...

15 Iwett Iwett | E-mail | 27. dubna 2011 v 15:00 | Reagovat

Je někde na netu ke stažení ebook?

16 zui* zui* | Web | 27. dubna 2011 v 22:17 | Reagovat

[15]: jop je, ale zatím je to pouze v angličtině :). Nenašla jsem ještě ani žádný blog, který by CoFA překládal ... Pokud chceš můžu ti to poslat :)

17 Iwett Iwett | E-mail | 28. dubna 2011 v 12:58 | Reagovat

[16]: Poslala bys mi to teda prosím :D
anylvap@seznam.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama