Květen 2011

Meet the hot cast of Hunger games!

28. května 2011 v 19:22 | zui* |  Ostatní
Na YouTube jsem narazila na video, které konečně ukazuje všechny hlavní herce z Hunger Games :D ...
Myslím, že jsou vybráni naprosto skvěle! Sice mě lehce zarazil Lenny Kravitz jako Cinna, kterého jsem si představovala jako naprostý opak, ale třeba překvapí :D:D

Koukněte se sami :)


FILM NEWS X-men: First Class

28. května 2011 v 14:22 | zui* |  Ostatní
X-men: First Class
USA, 2011
režie: Matthew Vaughn
herci: James McAvoy, Michael Fassbender, January Jones, Nicholas Hoult, Kevin Bacon, Jennifer Lawrence, Lucas Till ...
Anotace:
X-Men: První třída se dějově se vrací ještě před film X-Men Origins: Wolverine a odehrává se v polovině minulého století. V době, kdy mladý Charles Xavier (James McAvoy) a Erik Lensherr (Michael Fassbender) byli velmi blízcí přátelé a teprve odkrývali své jedinečné schopnosti. V době studené války, kdy společně s dalšími mutanty museli čelit největší hrozbě, jakou kdy zatím lidstvo poznalo. Proč se ale z nejlepších přátel stali nepřátelé na život a na smrt? Co předcházelo okamžiku, kdy se z Charlese stal Profesor X a z Erika Magneto? Válka mezi X-Meny a Bratrstvem začíná!

Official Trailer:
Dalšího filmu ze série X-men se dočkáme v kinech od 2. června, těšíte se? Já teda strašně :) ... Zbožňuju X-meny, teda i když za to velkou váhou může skvělý Wolverine (Hugh Jackman) :D ...
Dokonce se ve First Class objeví i Jennifer Lawrence jako Mystique, která si zahraje Katniss v Hunger Games :)... Na ní jsem extrémně zvědavá ...
Zajímá Vás co se vlastně tedy událo, že se z Profesora X a Magneta stali z přátel nepřátelé na život a na smrt? Tak si First Class rozhodně nenechte ujít...Filmová verze Hunger Games

20. května 2011 v 22:14 | zui* |  Ostatní
Fanoušky úspěšné knižní série od Suzanne Collinsové jistě potěší zpráva, že v posledních týdnech se naplno rozeběhly přípravy natáčení a mimo jiné bylo oznámeno (pravděpodobně) definitivní obsazení hlavních rolí.
hunger games_arena smrti_s160Oblíbená sci-fi trilogie Hunger Games, jejíž hrdinka Katness Everdeenová je přinucena v přímém přenosu bojovat o svůj život a za svobodu svého kraje, se brzy dočká filmové verze. Na režisérskou židli usedne Gary Ross, který se může pyšnit čtyřmi nominacemi na Oscara. Scénář napsal Billy Ray ve spolupráci se Suzanne Collinsovou, autorkou všech tří dílů knižní série.
Collinsová i Ross jsou přesvědčeni, že se jim podařilo najít dokonalé herecké představitele všech ústředních postav. Hlavní hrdinku Katniss Everdeenovou si zahraje jednadvacetiletá herečka Jennifer Lawrenceová, kterou ještě předtím uvidíme ve filmu X-Men: First Class. Role Peety Mellarka byla svěřena Joshovi Hutchersonovi, známého mimo jiné z filmů Malý Manhattan a Zathura, zatímco Galea Hawthorna ztvární australský herec Liam Hemsworth, který na sebe upozornil například v seriálu Sousedé. Ve vedlejších rolích se objeví mimo jiné Woody Harrelson (Tahle země není pro starý, Zombieland) a Paula Malcomsonová (Tombstone, Zelená míle, seriály Deadwood, Caprica).
Film by měl přijít do kin už za necelý rok, jeho premiéra je naplánována na 23. března 2012

Hunger games - Book trailer

13. května 2011 v 13:59 | zui* |  Ostatní
... Book trailer k Hunger Games...
Let the games begin :) ...


evermore - book trailer

11. května 2011 v 15:59 | zui* |  Ostatní
... Book Trailer k Evermore od Allyson Noel ...


Rick Riordan - Percy Jackson

10. května 2011 v 18:42 | zui* |  Recenze knih


ZLODĚJ BLESKU (první kniha série Percy Jackson)
Autor: Rick Riordan
Originální název: Percy Jackson: The Lightning Thief
Datum vydání: 2009
Anotace:
Bohové z Olympu se bouří! Dvanáctiletého kluka Percyho Jacksona čeká vyhazov ze školy a další trampoty na sebe nenechávají dlouho čekat. Najednou kolem něj začínají ožívat bytosti ze starých řeckých bájí. Z učitelky matematiky je rázem krvelačná příšera, z Percyho kamaráda se vyklube satyr a jeho otec je jedním z olympských bohů. Většina z nich má na Percyho spadeno, podezírají ho z krádeže blesku - mocné zbraně nejvyššího boha Dia. Percy a jeho přátelé mají jen 10 dní na to, aby blesk našli a vrátili, uklidnili náladu na Olympu a zabránili osudné válce bohů. K úspěchu výpravy ale nestačí jenom chytit pravého zloděje...


Clockwork Angel - official video

5. května 2011 v 16:39 | zui* |  Ostatní
Našla jsem skvělé video o Clockwork Angel. Je to oficiální trailer ke knížce :)...


Evermore - ukázka z knihy

4. května 2011 v 14:59 | zui* |  Ostatní
Zarazím se na prahu a mám co dělat, abych to všechno vstřebala. Rafinovaně tkané tapiserie, starožitné koberce, broušené lustry, zlaté svícny, těžké hedvábné závěsy, sametový divan, stůl s mramorovou deskou, na které se vrší tlusté knihy. Dokonce i zdi, celý prostor mezi dřevěným ostěním a štukovou lištou pod stropem, jsou pokryté ohromnými obrazy ve zlatých rámech - a všechny zachycují Damena v kostýmech, které jdou napříč několika stoletími, včetně jednoho, kde sedí na bílém hřebci, u boku stříbrný meč a na sobě přesně takový kabát, jaký měl o halloweenském večeru.
Přistoupím k němu, očima hledám tu díru na rameni, to roztřepené místo, které žertem přičetl na vrub dělostřelecké palbě. Polekám se, když ji přesně na tom místě najdu na obraze, a jak tak po něm přejíždím prstem, fascinovaná, hypnotizovaná, napadá mě, jakou šílenou, promyšlenou boudu to ušil, přičemž sklouznu prsty až úplně dolů, k mosazné tabulce na spodním okraji, na které stojí:
DAMEN AUGUSTE ESPOSITO, KVĚTEN 1775
Obrátím se k obrazu vedle a srdce mi buší, zatímco zírám na portrét Damena bez úsměvu, upnutého ve strohém tmavém obleku, obklopeného modrou barvou. Na tabulce stojí slova:
DAMEN AUGUSTE, JAK HO ZACHYTIL PABLO PICASSO ROKU 1902
A sousední obraz nese hutnou texturu kudrlinek, které vytvářejí podobiznu označenou cedulkou:
DAMEN ESPOSITO, JAK HO NAMALOVAL VINCENT VAN GOGH
A tak to jde dál, na všech čtyřech zdech jsou vystavené Damenovy podobizny, jako by je namalovali všichni velcí mistři.
Sklesnu na sametový divan, zrak zamžený, kolena roztřesená, v hlavě mí víří tisíc různých možností, všechny stejně absurdní. Pak popadnu knihu, kterou mám nejblíž, otočím na titulní stránku a čtu:
Pro Damena Augusta Esposita.
Podepsán William Shakespeare.
Upustím ji na zem a sáhnu po další, Větrná hůrka, Damenu Augustovi, podepsána Emily Brontëová.
Každá z těch knih je věnovaná Damenu Augustovi Espositovi, nebo Damenu Augustovi, nebo jenomDamenovi. Všechny podepsané autory, kteří jsou víc než století mrtví.

Andělé a Démoni - ukázka z knihy

3. května 2011 v 19:24 | zui* |  Ostatní
Kapitola 1

Vysoko na schodech pyramidy v Gíze se mladá žena smála a volala dolů. "Roberte, pospěš si! Já věděla, že jsem si měla vzít mladšího!" Její úsměv byl okouzlující.
Snažil se jí stačit, ale nohy měl jako z kamene. "Počkej," škemral. "Prosím tě..."
Jak stoupal, před očima se mu dělaly mžitky a v uších hučelo. Musím ji dohonit! Když znovu vzhlédl, žena zmizela. Na jejím místě stál starý muž se zkaženými zuby. Zíral dolů a rty měl zkřivené do smutné grimasy. Pak ze sebe vyrazil výkřik hrůzy, který se nesl nad okolní pouští.
Robert Langdon s leknutím procitl z noční můry. Telefon vedle postele vyzváněl. V polospánku zvedl sluchátko.
"Haló?"
"Sháním Roberta Langdona," ozval se mužský hlas.
Langdon se posadil na posteli a snažil se udělat si v hlavě trochu jasno. "Tady... Robert Langdon." Mrkl na svůj digitální budík. Byly tři minuty po čtvrt na šest ráno.
"Musím se s vámi okamžitě sejít."
"S kým mluvím?"
"Jmenuji se Maximilián Kohler. Jsem fyzik oddělených částic."
"Fyzik čeho?" Langdon se stěží soustředil. "Jste si jistý, že mluvíte s tím správným Langdonem?"
"Jste profesor náboženské ikonologie na Harvardově univerzitě. Napsal jste tři knihy o symbolologii a-"
"Víte, kolik je hodin?"
"Omlouvám se. Mám něco, co musíte vidět. Nemohu o tom mluvit po telefonu."
Neubránil se povzdechu. Tohle už tady bylo. Jedním z nebezpečí psaní knih o náboženské ikonologii jsou telefonáty náboženských fanatiků, kteří po něm chtějí, aby jim potvrdil jejich nejnovější vzkaz od Boha. Minulý měsíc mu nějaká striptérka z Tulsy v Oklahomě slíbila nejlepší sex, jaký kdy zažil, když přiletí a ověří pravost znamení kříže, které se zázračně objevilo na jejím prostěradle. Langdon to v duchu žertem nazval Tulské plátno.
"Kde jste vzal moje číslo?" Přes časnou hodinu se Langdon snažil být slušný.
"Na internetu. Na stránkách s vaší knihou."
Langdon se zamračil. Byl si naprosto jistý, že tyhle stránky jeho domácí číslo neobsahují. Muž evidentně lhal.
"Musím vás vidět," naléhal volající. "Dobře vám zaplatím."
Tohle už Langdona přivádělo k šílenství. "Lituji, ale já opravdu -"
"Když okamžitě vyrazíte, tak tu můžete být za -"
"Nejedu nikam! Je pět hodin ráno!"
Langdon zavěsil a svalil se zpátky do postele. Zavřel oči a snažil se znovu usnout. Marně. Sen se mu příliš vryl do paměti. S nechutí se oblékl a sešel dolů.

zdroj: www.knihovnice.cz