Filmová verze Hunger Games

20. května 2011 v 22:14 | zui* |  Ostatní
Fanoušky úspěšné knižní série od Suzanne Collinsové jistě potěší zpráva, že v posledních týdnech se naplno rozeběhly přípravy natáčení a mimo jiné bylo oznámeno (pravděpodobně) definitivní obsazení hlavních rolí.
hunger games_arena smrti_s160Oblíbená sci-fi trilogie Hunger Games, jejíž hrdinka Katness Everdeenová je přinucena v přímém přenosu bojovat o svůj život a za svobodu svého kraje, se brzy dočká filmové verze. Na režisérskou židli usedne Gary Ross, který se může pyšnit čtyřmi nominacemi na Oscara. Scénář napsal Billy Ray ve spolupráci se Suzanne Collinsovou, autorkou všech tří dílů knižní série.
Collinsová i Ross jsou přesvědčeni, že se jim podařilo najít dokonalé herecké představitele všech ústředních postav. Hlavní hrdinku Katniss Everdeenovou si zahraje jednadvacetiletá herečka Jennifer Lawrenceová, kterou ještě předtím uvidíme ve filmu X-Men: First Class. Role Peety Mellarka byla svěřena Joshovi Hutchersonovi, známého mimo jiné z filmů Malý Manhattan a Zathura, zatímco Galea Hawthorna ztvární australský herec Liam Hemsworth, který na sebe upozornil například v seriálu Sousedé. Ve vedlejších rolích se objeví mimo jiné Woody Harrelson (Tahle země není pro starý, Zombieland) a Paula Malcomsonová (Tombstone, Zelená míle, seriály Deadwood, Caprica).
Film by měl přijít do kin už za necelý rok, jeho premiéra je naplánována na 23. března 2012

Jennifer Lawrence as Katniss
Josh Hutcherson as Peeta

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama