Moje ...

Blah, Blah, Blah ...

24. dubna 2011 v 13:10 | zui*
Krásné poledne :D,

vlastně ani nevím, co chci napsat, ale prostě jsem se rozhodla, že napíšu! Vidíte v tom nějaký smysl?? :D

No nic, když už teda píšu, tak napíšu, že i přeš předpověď počasí (kde mimochodem říkali, že ještě minimálně dneska bude svítit sluníčko) u nás nečekaně zase nesvítí! Tak dlouho jsme na něho čekali (nesnáším zimu) a ono zase zaleze za mraky ... A co je na tom nejhorší? Konečně jsem překecala maminu, ať mi koupí naprosto boží páskované botky na podpatku. A ono začne být hnusně. Vzhledem k tomu, že jsou otevřené, tak se jaksi dají nosit jenom, když je teplo...

Plácám kraviny :D ... A strašně mockrát jsem napsala různé verze slovesa psát, za to by mě asi češtinářka moc nepochválila :D (mimochodem je to ježibaba :D)

Raději končím, než těch pár z Vás, kteří to přečetli až sem úplně znechutím :D.

Mějte se krásně, skládejte básně :)

poem

15. dubna 2011 v 21:11 | zui*
No dostala jsem psavou náladu, tak jsem prostě psala co mě napadlo a vzniklo z tohle....

Asi jde poznat, že nemám moc dobrou náladu...

Déšť padá z nebe,
čas splněných přání.
Ne ovšem pro mě,
mě jen srdce trápí.

Slza spadla do prachu,
koho to ale zajímá?
Zvuk se mění v ozvěnu,
jsem zde jen já sama.

Ponořená do světa iluzí,
kde dobro vždy vyhrává.
Je to jen další místo cizí,
kde se má hlava toulá.

Už nevěřím více,
je to jen horší a horší.
Nevěřím ve šťastné konce,
kdy to asi skončí...

No title

2. dubna 2011 v 17:22 | zui*


Tak jsem se k tomu konečně odhodlala :). To sluníčko mě tak nějak nakoplo udělat nějaký "letnější" design :)

Použila jsem k tomu obrázek z DeviantArtu naprosto krásné louky. K tomu moji nejoblíbenější scénu z The City of Glass :)... No docela se mi to líbí. Co na to říkáte vy?

Zbožňuju sluníčko a zbožňuju léto a jaro. Jak všechno rozkvétá a ... a já bych nejradši skládala básně, i když mi to vůůůbec nejde :D. Teď už k dokonalosti chybí jenom to moře a prázdniny, ale spokojila bych se i s krásně klidným víkendem na louce z toho nového designu :D.

se těším až se dostanu ke čtení Hunger games, Maximum Ride, Hraničářova učně, Tetovaného a dalších. :D Než bych tu vypsala všechny knížky, které se chystám číst, bylo by zítra :D.

Na závěr jeden krásný citát který jsem našla.

The best and most beautiful things in the world cannot be seen or even touched. They must be felt with the heart.

Mějte se krásně :)

DISKUZE: Happy endy nebo tragické konce?

18. března 2011 v 15:00 | zui*
Ahoj, tak jsem přemýšlela co je vlastně v knížkách, nebo i ve filmech lepší? Když to skončí tím ohraným "a žili šťastně až do smrti a pokud neumřeli tak tam žijou dodnes" nebo raději tragedií, kdy hlavní hrdina třeba zemře?

Zajimalo by mě, co si o tom myslíte vy? "HAPPY END" nebo "TRAGIC END"?

Podle mě, je to tak napůl. Hlavně některé filmy teda končí špatně a vlastně je to nejlepší konec jaký mohl být. Co kdyby skončily dobře? Tak zapadnou do jedné dlouhatánské řady špatných filmů, na které se nikdo nedívá...
Skuste si představit třeba Romea a Julii? Co kdyby Julie nevypila ten jed? Romeo by si nemyslel, že je mrtvá a nezabil by se on a ani ona. Zazvonil zvonec a pohádky je konec. Divné, že? Myslíte, že by se z toho stalo po generace uznáváné a stále oblíbené dílo?

A některé knihy zase musí prostě skončit dobře, jinak se jim stane to samé. Nikdo by je nečetl... Nebo by jste si snad přečetli knihu, kde větší část knihy doufáte, že se vše nakonec v dobré obráti a láska/dobro vyhraje? A co když se to na poslední chvíli zvrtne a bum! Láska i dobro je v háji?
Představte si třeba takovou Vampýrskou Akademii... co kdyby se z Dimitrije nestal Strigoj, ale rovnou ho zabili? Nebo co kdyby nenašli způsob jak ho přeměnit zpátky na dhampýra? Nene, tohle je prostě pro tento příběh špatný konec, který by zaručeně odradil skoro všechny fanoušky.

Co si o tom myslíte vy? Který konec upřednostňujete? :)

no doufám, že na tohle alespoň někdo odpoví :) a i kdyby ne, nebojte se, nevzdám a to a otravovat budu dál :D... Ale víte jak, potěší to :)

Nestíhám, nestačím ...

16. března 2011 v 20:28 | zui*
Zdravím :),

Sorry, ale tenhle týden se tu nebude moc nic dít pravděpodobně. Mám toho strašně moc... Samé písemky, oslavy narozenin, chystání, učení... prostě hrůza! Sem totálně KO... Ani nemám čas sem hodit nějaký ten článek...

Teď jsem si našla chvíli, protože se přemlouvám, abych se šla učit... když lidi, mě se tak strašně nechce! Mám toho až nad hlavu...

A nejhorší je, že v počítači na mě čeká spousta knížek na přečtení ... Město z popela a Město z kostí od Cassandry Clare , Hvězdný prach od Neila Gaimana , Mercy Thompson - Zkřížené hnáty (4. díl) od Patricii Brigs, Percy Jackson - Prokletí titánů (3. díl) od Ricka Riordana, Sága prokletých od Margit Sandemo... Kdy já se k nim dostanu??

Je to tak strašně lákavé prostě se vybodnout na učení a jít se začíst do nějaké úžasné knížky... Nevíte nějaký způsob, abych se chtěla učit?? :D

No tak se moc omlouvám těm co sem chodí, i když vás asi moc není :D Ale snad sem někdo někdy zabrousí :)

Mějte se krásně, krásněji než já a těm kdo mají taky tak moc učení Hodně štěst a pevné vůle :)

VA 4: Nejlepší nebo nejhorší díl?

12. března 2011 v 22:26 | zui*
Tak jsem se konečně dočetla VA 4 :D ... Divné že? Trošku pozdě, když už mám dávno přečtený 5. i 6. díl. Ale prostě se mi nechtělo pouštět se do knížky, kde byl Dimitri strigoj a možná právě proto se mi moc nelíbila.
No nakonec jsem se překecala a přečetla to. I když jsem četla spoustu názorů na to, že je to nejlepší díl, tak můj názor to není. Já jsem asi prostě na ty šťastné chvilky no :), takže mým favoritem je pořád 3. díl :D. Kravavý slib na mě prostě nějak moc nezapůsobil... možná to bude tím, že jsem měla chuť praštit Rose, když nechávala ať z ní Dimitrij pije a byla v tom svém "deliriu", vážně bych ji praštila kdybych mohla :D.
A Dimka? Bylo to tak ... divné,spíše až strašidelné. I když se choval (občas) jako on, prostě to nebyl on. No, myslím, že mě teď budou strašit ve snech ty jeho červené zorničky a tesáky...

A co vy? Líbil se Vám tenhle díl, nebo jste na tom stejně jako já? Jaký na to máte názor?

Něco na úvod ...

16. ledna 2011 v 15:05 | zui*
Ahoj :),

jop je to tak ... po pár letech jsem se zase rozhodla udělat si blog :D. A těma pár rokama myslím asi tak 3 nebo 4, prostě už je to nějaká doba no...
Tehdy jsem měla blogy o herečkách, zpěvačkách a takových těch dalších kecách, které mě už teď fakt neberou :D ...

No tenhle blog bude o něčem úplně jiném

KNIHY

jop, knížky jsou něčím, co mě baví už strašně moc let a bez nich bych si můj život nedovedla představit. Je to naprosto dokonalý útěk od života, do něčeho co sice v reálném světě existovat nemůže, ale v naší fantasii je pro to místa dost :).

Nejvíceš mě baví fantasy knížky (od toho taky název blogu :D), takže se budu zaměřovat hlavně na ně.

A co tu vlastně můžete čekat?
- Tak hlavně to budou rezence knížek, které jsem četla.
- Odkazy na místa, kde si ty knížky můžete stáhnout nebo přečíst.
- Nějaké novinky o mých oblíbených knihách nebo sériích.
- A ostatní se uvidí časem :D

No doufám, že se sem alespoň pár lidí koukne :) a k něčemu tohle všechno bude...

A důvod proč jsem si založila blog zaměřující se na tohle?
Hlavně kvůli vám lidi :) někteří si knížky půjčujete v knihovně, někteří si je kupujete a někteří (jako já, si je hlavně stahujete :D). Co taky dělat jiného, když v knihovně jsou ty knížky věčně půjčené, takže bych se jich dočkala asi tak za rok, jestli vůbec a na věčné nakupování zase nejsou peníze. No v tomhle připadě je stahování naprosto ideálním řešením :) ... a myslím, že spousta lidí je na tom stejně jako já ... Jenže problém číslo 2: kde pořád hledat nové knížky a kde si je stáhnout? No a já už mám docela dost knížek stáhnutých a tak jsem si řekla proč ne :D. Skusím to, třeba se to tady rozjede :)

Oks, to je vše co jsem chtěla asik říci :D ...

Tak doufám, že se vám tady bude líbit a mějte se krásně :)

zui*
 
 

Reklama