Recenze knih

Rick Riordan - Percy Jackson

10. května 2011 v 18:42 | zui*


ZLODĚJ BLESKU (první kniha série Percy Jackson)
Autor: Rick Riordan
Originální název: Percy Jackson: The Lightning Thief
Datum vydání: 2009
Anotace:
Bohové z Olympu se bouří! Dvanáctiletého kluka Percyho Jacksona čeká vyhazov ze školy a další trampoty na sebe nenechávají dlouho čekat. Najednou kolem něj začínají ožívat bytosti ze starých řeckých bájí. Z učitelky matematiky je rázem krvelačná příšera, z Percyho kamaráda se vyklube satyr a jeho otec je jedním z olympských bohů. Většina z nich má na Percyho spadeno, podezírají ho z krádeže blesku - mocné zbraně nejvyššího boha Dia. Percy a jeho přátelé mají jen 10 dní na to, aby blesk našli a vrátili, uklidnili náladu na Olympu a zabránili osudné válce bohů. K úspěchu výpravy ale nestačí jenom chytit pravého zloděje...

Alyson Noël - Evermore

28. dubna 2011 v 13:38 | zui*

NAPOŘÁD (první kniha série Nesmrtelní)
Autor: Alyson Noël
Originální název: Evermore
Datum vydání: 2010
Anotace:
Šestnáctiletá Ever přišla při automobilové nehodě o celou rodinu a sama se dlouho pohybovala na prahu mezi životem a smrtí. Když procitla z kómatu, zjistila, že slyší myšlenky ostatních lidí a vidí jejich auru. Jenže Ever ze svého nově nabytého daru radost nemá. Cizí myšlenky na ni dotírají na každém kroku a ona se stále víc uzavírá před světem. Okolní hlasy se snaží přehlušit muzikou burácející ze sluchátek, která skoro nesundává z uší.
Všechno se však změní, když potká Damena. Okouzlující, pozorný a něžný kluk ji neobyčejně přitahuje, zároveň v ní ale vyvolává spoustu znepokojivých otázek. Její nadpřirozené schopnosti u něj totiž selhávají, nevidí jeho auru, jeho myšlenky a život zůstávají zahaleny tajemstvím. A navíc - kdykoli se jí Damen dotkne, její mysl se jakoby zázrakem zklidní, hluk v hlavě utichne. Čím víc se spolu sbližují, tím je Ever nejistější a zmatenější. Trápí ji stále neodbytnější otázka, kdo vlastně Damen doopravdy je a proč se zajímá zrovna o ni...

zdroj: daemon.cz

Další z řady naproso krásných knížek, které jsem přečetla jedním dechem.
I když je velmi podobná se spoustou dalších knížek (nejvíce mi připomínala Fallen, ale Fallen je proti Evermore docela nuda), ve kterých se opakuje nekonečná láska, krásný kluk, hlavní hrdinka chudinka, nějaká ta zápletka a pak žili šťastně až do smrti, přece jenom několik prvenství u mě má.
No řekněte ve které knížce hlavní hrdinka podlehla "alkoholismu" (i když na krátko, ale přece jenom byla několik týdnů v kuse na mol), kamarády měla šílenou gotičku a gaye, který dostal hlavní holčíčí roli ve školním divadle?? :D
A také jenom obyčejní nesmrtelní se jen tak nevidí. Obvykle jsou nesmrtelní díky tomu, že jsou upíři, andělé, démoni, a kdo ví co ještě, tady ne. Damen je prostě obyčejný nesmrtelný, sice s obrovskou silou, schopností vykouzlit jen tak z fleku spousty rudých tulipánů nebo poupat bílých růži.
Pak ty kytky. Lidi, květomluva v knížce mě dokonale odzbrojila. Z červených tulipánů, které Ever neustále dostávala od Damena, jsem byla naměkko :D.
No, rozhodně si to přečtěte. Evermore je úžasná knížka :)

Dan Brown - Andělé a Démoni

22. dubna 2011 v 15:01 | zui*


Andělé a Démoni
Autor: Dan Brown
Originální název: Angels & Demons
Datum vydání: 2000
Anotace:
V knize Andělé a démoni americký spisovatel Dan Brown poprvé představil postavu hardvardského symbologa Roberta Langdona, který se pak znovu objevuje ve světovém bestselleru Da Vinciho kód. Langdon je při návštěvě Evropy povolán k případu rituální vraždy, k jejímuž objasnění může přispět díky své znalosti v oboru kódů a šifrování a dějin tajných společností. Ve špičkovém švýcarském výzkumném ústavu CERN je nalezen brutálně zavražděný vědec.


Napětí do poslední minuty, tajemství, prastaré spolky, náboženství i moderní věda. To vše najdeme v jedné knížce.
Anotece u této knížky mi připadá dost slabá a nesprávná, ale jinou jsme nikde nenašla..
Zjednodušeně jde o odvěký spor mezi vědou a náboženstvím. Do toho přimícháme jednoho "blázna", strašně chytrého profesora, který přežije snad všechno, nečekaně chytrou a pěknou vědkyni, nějakého toho vraha, oddané a na slovo poslouchající strážce a pár kardinálů. Kdo by čekal, že něco takového dá dohromady naprosto skvělou knížku.
Jediné co mi tam vadilo, byly neustálé návraty do minulosti, které v tom nejlepším Brown přerušil návratem do přítomnosti a na odhalení jsem si musela počkat. A to samé dělal, když se konečně začalo odhalovat nějaké z mnoha tajemství a nečekaně konec :D. Myslela jsem, že puknu nedočkavostí a zvědavostí.
Ale hlavně, doporučuju, abyste si na konec nechali dost času. V posledních 100 stránkách se od knihy prostě nehnete!!! Takové napětí, jsem ještě snad nezažila!
Vřele doporučuju!!!

Cassandra Clare - The Infernal Devices

17. dubna 2011 v 20:01 | zui*

THE INFERNAL DEVICES: CLOCKWORK ANGEL (první kniha série The Infernal Devices)
Autor: Cassandra Clare
Originální název: Clockwork Angel
Datum vydání: Ang -2010; Cz - ?
Anotace:
Když šestnáctiletá Tessa Gray přerokčí oceán kvůli nalezení jejího bratra, její cíl cesty je Anglie, za časů vlády královny Viktorie, a něco děsivého ji čeká v Londýnském Podsvětě (London´s Downworld), kde upíři, čarodějové a jiné nadpřirozené bytosti sledují ulice. Jen Lovci stínů, válečníci určení k zbavení světa démonů, udržují pořádek uprostřed chaosu.
Unesena tajemnými Temnými sestrami (Dark Sisters), členy tajné organizace nazývané Klub Pandemonium, Tesa brzy zjistí, že ona sama je Downwolder se vzácnou schopností: silou trasformovat se do jiné osoby. Co víc, Magistera (the Magister), temná postava, která řídí Klub, nic nezastaví v nárokování Tessiny moci pro sebe.
Bez přátel a lovená, Tessa příjme útočiště u Lovců stínů z Londýnského Institutu, kteří přísahají najít jejího bratra pokud použije svou moc a pomůže jim. Brzy se přistihne fascinovaná - a rozpolcená - mezi dvěma nejlepšími přáteli: Jamesem, jehož křehká krása skrývá smrtící tajemství, a modrookým Willem, jehož uštěpačný smysl pro humor a přelétavé nálady drží všechny v jeho životě na vzdálenost ruky... všechny, kromě Tessy. Jak je jejich pátrání přivádí hlouběji do srdce tajemného spiknutí, které hrozí zničení Lovců stínů, si Tessa uvědomí, že by se měla rozhodnout mezi zachránou jejího bratra nebo pomocí jejím novým přátelům zachránit svět... a, že láska může být tou nejnebezpečnější magií ze všech.

No tuhle knížku už mám staženou a chystám se do ní pustit, jen co dočtu Andělé a Démony od Dana Browna a The city of Fallen angles. Jsem si jistá, že bude skvělá, co taky jiného od Cassandry čekat :)...
zdroj: www.goodreads.com (Takže anotace je můj vlastní překlad, protože českou anotaci jsem nikde nemohla najít. Vlastně jsem nenašla vůbec nic ani o vydání v ČR.)

Suzanne Collins - Vražedná pomsta

8. dubna 2011 v 20:29 | zui*

HLADOVÉ HRY: VRAŽEDNÁ POMSTA (druhá kniha série Hunger Games)
Autor: Suzzane Collins
Originální název: Catching Fire
Datum vydání: 2010
Anotace:
Jste hladoví po dalším strhujícím čtení? Napínavý příběh dobrodružství, útlaku a romantiky pokračuje!
Katniss dosáhla vítězství v Hladových hrách aktem vzdoru proti všemocnému Kapitolu a jeho krutým pravidlům. Katniss s Peetou očekávají pomstu mocných. Překvapivé výsledky zápasu v drsné reality show však povzbudily obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé?

"Pane Bože!" Taková byla moje první reakce po dočtení této knihy :). Bylo to prostě a jednoduše skvělé...

Akcí nabušená kniha, kdy jsem nikdy netušila co nového přijde, mě to nakonec hoooodně překvapilo.

Dozvídáme se o Třináctém kraji, více o vztahu s Hurikánem i Peetou (i když by si taky už konečně mohla ujasnit, koho chce :D),o prezidentu Snowovi (který je mimochodem pěkný ****** :)), co to jsou vůbec Čtvrtohry, o velmi rychle se blížícím povstání Krajů proti Panemu i o opravdovém významu Reprodrozda :).

Ale nebudu tady nic prozrazovat, to by pak pro Vás nebylo to správné překvapení :).

Kdo by si knížku chtěl přečíst online tak ji můžete opět najít tady: www.prekladyknih.blog.cz (naprosto skvělý blog, díky moc Marti, nevím co bych dělala, kdybys nedala Vražednou pomstu na blog :D).

Suzanne Collins - The Hunger Games

3. dubna 2011 v 15:09 | zui*


HLADOVÉ HRY: ARÉNA SMRTI (první kniha série Hunger Games)
Autor: Suzzane Collins
Originální název: The Hunger Games
Datum vydání: 2010
Anotace:
Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hladové hry začínají...
Dokázali byste přežít v divočině, když se všichni snaží o to, abyste nespatřili další úsvit? V troskách země, kdysi známé jako Severní Amerika, se rozkládá Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou a udržuje si jejich poslušnost tím, že je nutí, aby každý rok vysílaly jednoho chlapce a jednu dívku ve věku mezi dvanácti a osmnácti lety jako účastníky Hladových her - boje na život a na smrt živě přenášeného televizí.
Šestnáctiletá Katniss Everdeenová, která bydlí sama se svou matkou a mladší sestrou, považuje účast ve hrách za rozsudek smrti, když se nabízí jako dobrovolnice, aby nahradila svou sestru, jejíž jméno bylo vylosováno pro letošní ročník. Katniss se ale už v minulosti ocitla na pokraji smrti - a je odbornicí na přežití. Aniž by chtěla, stává se soutěžící. Má-li však vyhrát, musí učinit řadu rozhodnutí, která staví přežití proti lidskosti a život proti lásce.
Uznávaná spisovatelka Suzanne Collinsová, autorka Underworld Chronicles z žebříčku bestsellerů New York Times, představuje napínavé i filozofické, dobrodružné i romantické dílo zasazené do budoucnosti se zneklidňujícími paralelami k naší současnosti.

Kniha se spoustou pro a jen málo proti. :)

Začnu tím, čeho je méňě a to jsou proti. Nejhorší na této knize byl ten přítomný čas! Ze začátku jsem myslela, že se přes to nepřenesu, ale nakonec mě ten příběh vtáhnul tak do děje, že jsem to přestala vnímat. A pak to jméno Peeta! :D Z toho mi taky naskakovala husí kůže, proč to nemohl být Peet nebo Petter? :D Peeta mi zní prostě pořád jako vyskloňované... A tím můj výčet veškerých záporů končí. Dále jsou jen samé klady.

Kdo by si pomyslel, že i v takovém prostředí jako jsou Hladové hry může být romantika? Mně to tedy dohromady rozhodně nešlo, ale Suzanne Collins to dokázala. Příběh plný nekončícího napětí, oddanosti rodině a nekonečných překvapení od Kapitolu. Člověk nikdy neví, čeho se zde může dočkat.

Prostě a jednoduše to byla perfektní knížka, která Vás vtáhne do děje, že ji nemůžete přestat číst.

Bohužel na tuto knihu nemám odkaz na stažení, protože mi ji poslala Marťa z tohoto úžasného blogu (kde navíc vkládá druhý díl Hunger games a druhý díl Fallen, takže se tam určitě mrkněte). Takže pokud byste ji chtěli, tak napište do komentářů a já Vám ji ráda pošlu. Snad ji to nebude vadit :)...

Cassandra Clare - City of Fallen Angels

31. března 2011 v 19:39 | zui*

MĚSTO PADLÝCH ANDĚLŮ (čtvrtá kniha ze série Smrtelné nástroje)
Autor: Cassandra Clare
Originální název: The City of Fallen Angels
Datum vydání: Anj: 2011, Cz: ???
Anotace:
Děj Města padlých andělů se odehrává po událostech ze Skleněného města. Zaměřuje se na Clary, Jace a Claryina nejlepšího kamaráda Simona a na to, jak se přizpůsobuje životu upíra, ale pořád je to pokračování a objevují se tam všechny postavy z Nástrojů smrti: Isabelle, Alec, Magnus, Luke, Jocelyn, Maia a mnozí další.
Ve Městě padlých andělů někdo vraždí Lovce stínů kteří dříve patřili ve Valentinova Kruhu, a nechává jejich těla v New Yorku v takovém stavu, aby vyprovokoval nepřátelství mezi Podsvětím a Lovci.
Bratrovražedná válka mezi upíry otřásá celým Podsvětím a pouze Simon - Denní upír, kterého chce mít každý na své straně - může rozhodnout kdo zvítězí; škoda jen, že on s politikou Podsvětí nechce mít nic společného.
Mezitím se Clary a Jace snaží rozlušti tajemství, které pro ně bude mít závažné osobní následky - následky, které by jejich vztah mohly posílit, nebo je naopak navždy odloučit.

No, nemůžu se dočkat až City of Fallen Angels konečně vyjde :D, jsem zvědavá jak to bude dále mezi Clary a Jacem, když nás (nebo mě aspoň určitě) anotace tak napíná :D... Jinak na obálce je Clary a Simon, kdyby jste to náhodou nepoznali :) ... A v dalším článku sem hodím nějaké ukázky z knížky :) ...
Taky už se nemůžete dočkat? :D

Peter V. Brett - Tetovaný

29. března 2011 v 20:10 | zui*


TETOVANÝ (první kniha Démonské série)
Autor: Peter V. Brett
Originální název: The Warded man
Datum vydání: 2010
Anotace:
Noc co noc přicházejí s tmou jadrnci - démoni, kteří na sebe berou děsivou podobu i podstatu. Planou sžíravou nenávistí k lidstvu, vládnou nadpřirozenou silou a mocí. Po stovky let pozvolna vyhlazují lidské stádo, které se před nimi skrývá za magickými chranami - mocnými symboly, jejichž původ je zahalen tajemstvím a ochrana děsivě křehká.
Kdysi bojovali lidé s jadrnci za rovných podmínek a zastavili je. Jenže ty dny jsou dávno pryč. Démoni sílí, zatímco lidí díky každonočním útokům ubývá.
Nyní svítá lidstvu naděje. Tři mladí lidé, kteří přežili krutý démonský útok, se odváží o nemožné - vystoupí zpoza křehkého bezpečí chran a riskují vše v zoufalé snaze odhalit tajemství minulosti.
Arlen přinese jakoukoli oběť za svobodu. Truchlivá životní pouť ho dovede až za hranice lidské moci.
Rojer, zmrzačený démonem, který mu zabil rodiče, hledá útěchu v hudbě - a objevuje, že hudba může být stejně tak útočištěm jako zbraní.
Krásná Leesha se stane obratnou léčitelkou, ale lektvary mohou i ublížit...
Společně budou čelit noci.

Taaak na Tetovaného se plánuju vrhnout v nejbližší době, jen co bude nějaký ten čas :D. I když asi dám přednost Hunger games nebo V objetí temnoty a spousty dalších :). Mám teď tolik knížek na přečtení a vůbec nemám čas.
A co vy? Už jste The Warded Man četli? Co si o tom myslíte? :)

Cassandra Clare - Nástroje smrti

22. března 2011 v 18:45 | zui*


MĚSTO Z KOSTÍ
Autor: Cassandra Clare
Originální název: City of Bones
Datum vydání: 2009
Anotace:
Když se patnáctiletá Clary Frayová vydá do newyorského klubu Pandemonium, vůbec netuší, že se stane svědkyní vraždy, kterou navíc spáchají tři teenageři se zvláštním tetováním na těle a podivnými zbraněmi v rukou. Mrtvé tělo pak jednoduše zmizí. Nejde jen tak zavolat policii, když jsou vrahové pro všechny ostatní neviditelní a na místě činu nezbyla ani kapka krve, která by napověděla, že tu zemřel člověk. A byl to vůbec člověk?
Zde se Clary poprvé setká s "lovci stínů", bojovníky, kteří mají chránit svět před démony. Během čtyřiadvaceti hodin je Clary vtažena do jejich světa, její matka totiž zmizí a na samotnou Clary zaútočí démon. Proč by se ale démoni zajímali o obyčejné lidi, jako je Clary a její matka? A jak je možné, že má Clary najednou "vnitřní zrak"? To by rádi věděli i lovci stínů...Lauren Kate - Torment

21. března 2011 v 17:40 | zui*


TORMENT (druhá kniha ze série Fallen)
Autor: Lauren Kate
Originální název: Torment
Datum vydání: ??
Anotace:
Peklo na Zemi. To je pro Luce čas, kdy je vzdálená od svého andělského přítele, Daniela.
Trvalo jim věčnost najít jeden druhého a teď to byl on, kdo jí řekl, že musí jít pryč. Dost dlouho na to, aby mohl lovit Vyvržence (Outcast) - nesmrtelní, kteří chtějí Luce zabít.
Daniel Luce schová ve Shoreline, škole na skalnatém pobřeží Kalifornie s neobvykle nadanými studenty - Nephilim, děti či pokrevní příbuzní vzniklí ze spojení padlých andělů a lidí.
Ve Shoreline se Luce dozví, co Stíny jsou a jak je může použít jako okna ukazující její předchozí životy. Čím více se Luce učí, tím více se dozvídá, že Daniel jí neřekl tak úplně všechno. Něco skrývá - něco nebezpečného.
Co když Danielova verze minulosti není až tak pravdivá? Co když je Luce předurčena být s někým jiným?

Patricia Briggs - Mercy Thomson

13. března 2011 v 13:05 | zui*

MĚSÍČNÍ PÍSEŇ (první kniha ze série Marcy Thomson)
Autor: Patricia Briggs
Originální název: Moon Called
Datum vydání: 2006
Anotace:
Vlkodlaci můžou být nebezpeční, když se jim připletete do cesty, ale pokud jste opatrní, nechají vás na pokoji. Umí se dobře skrývat před lidmi, ale já nejsem člověk. Když na ně narazím, poznám je a oni poznají mě - Mercy Thompsonovou…
Mercy Thompsonová má za souseda vlkodlaka. V autodílně opravuje mikrobus patřící upírovi. Její bývalý šéf je gnón…
Ale ani Mercy není úplně normální… a její pouto s tajemným světem nadpřirozena ji brzy dostane do pořádného průšvihu.
Meg Cabot - Mediátor

11. března 2011 v 17:33 | zui*


KRAJINA PLNÁ STÍNŮ (první kniha ze série Mediátor)
Autor: Meg Cabot
Originální název: The Mediator - Shadowland
Datum vydání: 2004
Anotace:
Šestnáctiletá středoškolačka Susannah Simonová viděla svého prvního ducha, když jí byly dva roky. Od té doby se její svět hemží nešťastnými zbloudilými dušemi, které potřebují pomoc, aby se dostaly do "země stínů". A pomáhat jim je právě úkolem mediáotrů, lidí, kteří mají vzácnou schopnost vidět a hovořit se zesnulými. Navenek je ovšem Suze normální šestnáctiletá středoškolačka, která se musí vyrovnávat s matčiným sňatkem, přírůstkem tří nevlastních bratrů do rodiny i stěhováním z New Yorku do Kalifornie a změnou školy...
Ale už první den v novém místě Suze zjistí, že její pokoj ve starém domě je obydlen šarmantním duchem snědého mladíka, který tam přišel o život někdy před sto lety; u její školní skříňky pak straší podstatně mladší a nebezpečnější duch školačky Heather, která si po rozchodu s přítelem prostřelila hlavu. Heather je plná zuřivosti a jejím jediným cílem je zabít kluka, který ji zradil. Susannah se stane dalším terčem její pomstychtivosti, protože nastoupila do školy na Heatheřino místo a mrtvá dívka je přesvědčená, že jí chce Suze ukrást bývalé přátele a vlastně celý minulý život. Nakonec se agresivní "duch roztleskávačky" stává smrtelným nebezpečím pro celou školu. Vypadá to, že ho může zastavit právě jen Susannah...

Lauren Kate - Pád

10. března 2011 v 18:46 | zui*

FALLEN
Autor: Lauren Kate
Originální název: Fallen
Datum vydání: 2011?
Anotace:
Je tu něco až bolestně povědomého okolo Daniela Grigoriho.
Tajemný a lhostejný, dostal se do centra pozornosti Luce Pride od prvního okamžiku na inetrnátní škole Sword & Cross v dusném městečku Savnnah v Georgii. On je jediným světlým bodem v místě, kde jsou mobilní telefony zakázány, ostatní studenti jsou psychicky narušení a bezpečnostní kamery sledují každý váš pohyb.

I když Daniel nechce mít s Luce nic společného - a dává to dost jasně najevo - nemůže ho nechat jít. Přitahována k němu jako můra ke světlu, musí zjistit, co Daniel tak zoufale drží v tajnosti... i kdyby ji to mělo zabít.


Tuhle knížku jsem začala číst na tomto blogu, protože zatím vyšla pouze v angličtině. Po přečtění anotace, jsem si myslela že to bude mírně řečeno blbost, ale Fallen mě překvapil. Hodně :). I když na blogu chybí dopřekládáný kousek do konce, tak můžu říct, že Fallen rozhodně už teď patří mezi mé oblíbené knihy :). Už jenom to prostředí "školy pro psychopaty" (mírně řečeno v některých případech :D) je docela neobvyklé. A vlastně skoro do poslední chvíle jsem nevěděla co je vlastně Daniel zač. I když Luce mi chvilkama připadala jako stalker :D... Pro nás romantičky prostě dokonalá knížka :)

J. R. Ward - Bratrstvo černé dýky

10. března 2011 v 17:00 | zui*

MILENEC Z TEMNOT (první kniha ze série Bratrstvo černé dýky)
Autor: J. R. Ward
Originální název: Dark lover
Datum vydání: 8.4.2010
Anotace:
Úvodní román slavného cyklu představuje tajné bratrstvo šesti upírských bojovníků, ochránců svého rodu. Ti ve skrytu noci vedou nekonečnou a neúprosnou válku se svými odvěkými nepřáteli o svá území v Caldwellu. * Nejkrvežíznivějším z nich je vůdce bratrstva, Wrath, který touží odplatit dávnou vraždu svých rodičů. Avšak když jeden z jeho nejstatečnějších bojovníků padne a zanechá po sobě nevlastní dceru, musí za ni Wrath převzít zodpovědnost. Zavede ji do světa neživých, o němž dosud neměla tušení, do světa smyslnosti, o níž se ji nesnilo ani v nejdivočejších snech. * Dvoumetrová Wrathova postava zahalená v kůži ztělesňuje čirý děs. Dlouhé černé vlasy spadající doprostřed čela, oči, jež nikdy nikdo nespatřil, ukryté pod tmavými brýlemi. Ramena dvakrát širší, než má většina mužů.STEPHENIE MEYER - Hostitel

6. března 2011 v 17:56 | zui*


HOSTITEL
Autor: Stephenie Meyer
Originální název: The Host
Datum vydání: srpen 2009
Překladatel: Petra Klůfová
Anotace:
Hostiel je očekávaný bestseller z pera dnes již fenomenální autorky Twilight ságy, Stephenie Meyerové. Odehrává se po vpádu "únosců těl" na Zemi. Lidé prohráli. Vypravěčem je "Cestovatelka", jedna z únosců, která zápasí se všemi těmi ohromujícími pocity, které se v ní probouzí s žitím v lidském těle. Byla varována - před emocemi, psychickou zodpovědností, před smysly, impulzivními sny a vzpomínkami… Ale pocítila něco, s čím nepočítala.. minulý obyvatel jejího těla - Melanie Stryder odmítá upadnout do zapomnění…

MAGGIE STIEFVATER - Váhání

6. března 2011 v 13:07 | zui*


VÁHÁNÍ (druhá kniha ze série Vlci z Mercy Falls)
Autor: Maggie Stiefvater
Originální název: Linger
Datum vydání: 2011
Anotace:
Vlkodlaci z Mercy Falls se vracejí. Teď, když se Grace a Sam našli, musí bojovat, aby mohli zůstat spolu. Pro Sama to znamená zúčtovat s minulostí, pro Grace vyhlížet budoucnost, která je čím dál nejistější. Do jejich příběhu však nečekaně zasáhne nový vlk jménem Cole, který bojuje se svými vnitřními démony a už navždy chce zůstat ve vlčí kůži. Sam si naopak stále nemůže zvyknout na svou lidskou podobu. Tolik se bojí, aby nepřišel o své nové štěstí s Grace. Jenomže netuší, že v Grace, uvnitř jejího těla, roste hrozba, která je může o jejich štěstí připravit… Bude láska dost silná na to, aby se poprala s osudem? Můžeme se vyhnout tomu, kým jsme?

MAGGIE STIEFVATER - Mrazení

5. března 2011 v 12:57 | zui*


MRAZENÍ (první kniha série Vlci z Mercy Falls)
Autor: Maggie Stiefvater
Originální název: Shiver
Datum vydání: 2010
Anotace:
Zima… Grace fascinují vlci, kteří žijí v lesích za domem jejích rodičů, zvláště jeden se žlutýma očima. Připadá jí povědomý - jako by ho důvěrně znala. * Horko…Sam žije dva životy. Zimy tráví ve vlčí kůži se svou smečkou a zpovzdálí sleduje Grace, v létě je na pár měsíců člověkem, ale dosud se na Grace neodvážil promluvit. Teď je všechno jinak…Mrazení…Sama-vlka postřelí lovci a on se najednou, uprostřed podzimu, promění zpátky v člověka. Cítí však, že je to nakrátko a především naposledy. A právě tehdy se sbližuje s Grace. Proč je jim vyměřeno tak málo času? Sam musí bojovat z svou lidskou podobu, aby neztratil sám sebe. A Grace je ochotna udělat cokoli, jen aby o Sama-člověka navždy nepřišla… * Něžný milostný příběh, střídavě vyprávěný z pohledu Grace a Sama, je prodchnut působivou melancholií a tragikou. Vypraví se v něm o touze být tím, kým chci být, a zároveň o nezbytnosti přijmout to, kým jsem. Zatímco Grace a Sam se pozvolna sbližují a snaží se vypořádat s minulostí, přítomností a beznadějnou budoucností, čas a osud pracuje proti nim

BECCA FITZPATRICK - Crescendo

27. února 2011 v 13:26 | zui*CRESCENDO (druhá kniha série Hush, Hush)
Autor: Becca Fitzpatrick
Originální název: Crescendo
Datum vydání: únor 2011
Anotace:
Nořin život má stále daleko k dokonalosti, ale aspoň získala strážného anděla. Patch je tajemný, nádherný, magneticky přitažlivý, ale navzdory tomu, jakou roli má hrát v Nořině životě, se chová všelijak, jen ne andělsky. Je ještě vyhýbavější než dřív a k tomu se zdá, že tráví stále víc a víc času s Nořinou úhlavní sokyní Marcií Millarovou. * Nebýt Patchova nepochopitelného jednání, Nora by Scotta Parnella, starého rodinného přítele, který se přestěhoval zpátky do města, sotva vzala na vědomí. Jenže Noru ke Scottovi začne cosi přitahovat - navzdory pocitům, které ji varují, že Scott před ní zřejmě skrývá nějaké tajemství. * Noru navíc celou dobu pronásledují obrazy jejího zavražděného otce. Začne se zajímat, zda její původ nemá něco společného s jeho smrtí, a následkem toho jí hrozí stále větší a větší nebezpečí. Nora se zoufale snaží zjistit, co se vlastně v minulosti stalo, ale možná že některé události je lepší nechat spát, protože pravda může zničit vše - a všechny, kterým Nora věří a které má ráda.

Co čekat od pokračování Zavrženého než něco naprosto skvělého? Od téhle knížky jsem se prostě nedokázala odtrhnout než jsem ji přečetla. A to jsem ji musela z velké části přelouskat v angličtině! Ale stálo to za to :). Patch je dokonalý jako obvylke (nebudu tu o něm básnit :)), podle mě Nora trochu blázní, ale nedivím se jí, a napětí až do konce... Tohle bych tedy nečekala. No už se nemůžu dočkat 3 dílu :)

BECCA FITZPATRICK - Zavržený

22. ledna 2011 v 20:18 | zui*

zavzeny

ZAVRŽENÝ (první kniha série Hush, Hush)
Autor: Becca Fitzpatrick
Originální název: Hush, Hush
Datum vydání: 2010
Anotace:
Posvátná přísaha, zavržený anděl a zakázaná láska. Nora Greyová je svědomitá, chytrá a rozhodně nemá ráda riziko. Jenže se zamiluje do Patche a to je její první chyba. Patchova minulost je totiž všechno, jen ne nevinná. A nejlepší, co kdy udělal, bylo, že se zamiloval do Nory. * Seznámili se na hodině biologie a Nora chce jediné - držet se od něj co nejdál. Jenže jak se zdá, Patch je vždy o dva kroky napřed. Dívka na sobě cítí jeho pohled, i když Patch není nablízku. Cítí jeho přítomnost, i když je v pokoji sama. A když své okouzlení nedokáže déle tajit, vyjde najevo, kdo Patch ve skutečnosti je a proč ji vyhledal. A za všemi otázkami, které se dotýkají jeho minulosti, si Nora a Patch mohou navzájem položit jen jedinou: "Jak hluboko dokážeš padnout?"Padlý anděl? Už jenom tohle ve mě vyvolává velký zájem, protože na knihy s tímto tématem jsem moc nenarazila :) ... a navic, kdo by odolal ( ehm, která holka by odolala :D) knížce s hlavním hrdinou jako je on... Nebezpečný? Sexy? Uhmm... co dodat... prostě mě ta knížka dostala :). Už se těším na druhý díl, i když je zatím jen v angličtině, ale nějak to snad přelouskám :)

RICHELLE MEAD - Vampýrská Akademie - Poslední oběť

22. ledna 2011 v 13:00 | zui*
va 6

POSLEDNÍ OBĚŤ (šestá kniha ze série Vampýrská akademie)
Autor: Mead Richelle
Originální název: Last sacrifise
Datum vydání: 2011
Anotace:
Vražda. Láska. Zrada.
A také poslední oběť, kterou je třeba přinést. Rose čelí obvinění z vraždy.
Lissa chce uplatnit svůj nárok na královský trůn. Ne, teď už mezi nimi nebude nic takové jako dřív…

RICHELLE MEAD - Vampýrská Akademie - Spoutáni magií

19. ledna 2011 v 21:00 | zui*
va 5

SPOUTÁNI MAGIÍ (pátá kniha ze série Vampýrská akademie)
Autor: Mead Richelle
Originální název: Spirit Bound
Datum vydání: 2010
Anotace:
Dimitrij dal Rose poslední šanci, aby se rozhodla. Její volba však byla špatná… * Po dlouhé a strastiplné cestě na Sibiř, kam se vydala hledat milovaného Dimitrije, se Rose vrací na Akademii svatého Vladimíra, ke své nejlepší kamarádce Lisse a ostatním. Maturita se rychle blíží a dívky se už nemohou dočkat opravdového života za železnou branou Akademie. Avšak Rose stále s bolestí v srdci vzpomíná na Dimitrije, kterého přes všechno zlé nedokáže přestat milovat. * Nedokázala ho zabít, když dostala šanci. A v blízké budoucnosti se možná začnou naplňovat její nejhorší sny: Dimitrij ochutnal její krev a Rose v hloubi duše ví, že ji pronásleduje. Přesto se stále nevzdává naděje na Dimitrijovu záchranu - otázkou ovšem zůstává, jestli se jí ho podaří zachránit dřív, než ji Dimitrij zabije a promění ve Strigojku. Bude jejich láska opravdu věčná?

RICHELLE MEAD - Vampýrská Akademie - Krvavý Slib

19. ledna 2011 v 18:00 | zui*
va 4

KRVAVÝ SLIB (čtvrtá kniha ze série Vampýrská akademie)
Autor: Mead Richelle
Originální název: Blood promise
Datum vydání: 2010
Anotace:
Život Rose Hathawayové nebude už nikdy stejný. Po nelítostném útoku na Akademii zemřelo hodně Morojů i dhampýrů. Ti, kteří přežili, jsou na tom ještě hůř: musejí se vyrovnat se smrtí kamarádů. A Rosin krk nyní zdobí tetování, které všem zvěstuje, že zabila bezpočet Strigojů. * Jen jedna oběť je však důležitá… Dimitrij Belikov. Rose podstoupila bolestnou volbu, opustila Akademii i svou nejlepší kamarádku Lissu, poslední žijící dragomirskou princeznu, a vydala se pronásledovat muže, kterého miluje. Musela dojít až na kraj světa, aby Dimitrije našla a mohla tak splnit krvavý slib, který mu dala. Až ale nastane okamžik rozhodnutí, bude Dimitrij stále chtít, aby ho raději zabila, než aby žil jako stvůra? V sázce je teď úplně všechno. Zranitelná a osamocená Rose se ocitá ve světě, který je pro ni stejně neznámý jako nebezpečný. Najde v sobě dost sil, aby Dimitrije zničila? Anebo se obětuje ve jménu nesmrtelné lásky?

RICHELLE MEAD - Vampýrská Akademie - Stínem Políbená

17. ledna 2011 v 17:35 | zui*

va3

STÍNEM POLÍBENÁ (třetí kniha ze série Vampýrská akademie)
Autor: Mead Richelle
Originální název: Shadow kiss
Datum vydání: 2010
Anotace:

Vlády se ujímá jaro a studentka Vampýrské akademie Rose Hathawayová by se měla připravovat na maturitní zkoušku. Jenže od nedávného smrtícího souboje s nebezpečnými Strigoji se necítí zrovna nejlépe. Trpí nočními můrami, duši jí zaplavuje temný smutek a předznamenává cosi zlověstného. Rose dobře ví, že jí není dovoleno milovat jiného strážce. Že musí především chránit Lissu, poslední princeznu z rodu Dragomirů. Jenže když přijde na krásného Dimitrije Belikova, některá pravidla se prostě musí porušit! Rose své nejlepší kamarádce Lisse lže o svém vztahu k Dimitrijovi, ale jejich přátelství se nyní ocitá v ještě větším ohrožení než kdy předtím. Nesmrtelní vampýři se chtějí pomstít za to, co jim Rose nedávno provedla. Ve strašlivé bitvě, která předčí i nejhorší noční můru, se Rose bude muset rozhodnout mezi dvěma lidmi, na nichž jí záleží nejvíc. Bude ale její volba znamenat, že přežije jen jeden z nich? A pokud ano, bude to Lissa, nebo milovaný Dimitrij? * Prvních 10 knih má vytištěn ve hřbetu mylně název druhého dílu namísto třetího. Toto nebude při objednávce bráno jako důvod k reklamaci, spíše to berte jako sběratelskou záležitost, protože následující dodávka knih již bude po opravě.

RICHELLE MEAD - Vampýrská Akademie - Mrazivý polibek

16. ledna 2011 v 19:14 | zui*
VA 2

MRAZIVÝ POLIBEK (druhá kniha ze série Vampýrská akademie)
Žánr: fantasy/horor
Autor: Mead Richelle
Originální název: Frostbite
Datum vydání: 2010
Anotace:
Rose Hathawayová se topí v problémech. Její úžasný učitel Dimitrij jako by ji přehlížel, Mason ji naopak zavaluje milostnými návrhy, které ona nechce přijmout, a navíc na akademii zaútočili smrtonosní Strigojové! Škola je plná strážců, přijíždí dokonce i Rosina matka Janine. Nic z toho však nestačí, a tak se studenti i profesoři vydávají na vánoční prázdniny do Idaha, kde snad budou v bezpečí. V luxusním horském středisku mají všechno, na co si vzpomenou. Chybí jen to nejdůležitější - jistota, že je Strigojové nenajdou a nezničí. Tři studenti se proto vydávají zpět do akademie, aby se Strigoji svedli konečný a vítězný souboj. Když se to dozví Rose, vyrazí za nimi, aby jim pomohla. Nemá ale nejmenší tušení, že se ocitla v takovém nebezpečí, jaké si do té doby ani neuměla představit. A jediným jejím ochráncem je Christian...

RICHELLE MEAD - Vampýrská Akademie

16. ledna 2011 v 15:28 | zui*

VA 1


VAMPÝRSKÁ AKADEMIE (první kniha ze série Vampýrská akademie)
Žánr: fantasy/horor
Autor: Mead Richelle
Originální název: The Vampire Academy
Anotace:
Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové.Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů. Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství…Podle mě je to dokonalý začátek dokonalé série. Když jsem o této knize slyšela poprvé v době "Twilight mánie" myslela jsem, že VA bude jenom hloupá napodobenina. Ale poté co jsem si ji přečetla jsem zjistila, že jsem se strašně zmýlila.
No kdo tuhle knížku ještě nečetl, tak je nejvyšší čas to napravit :D
 
 

Reklama